Příběh LiS 2 se uzavře až v prosinci

22. březen 2019 10:51 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (2)

Pojďme si shrnout fakta. První epizoda Life is Strange 2 vyšla na konci září, ta druhá pak o čtyři měsíce později. Už tahle relativně dlouhá pauza některé fanoušky francouzského studia Dontnod Entertainment možná znervóznila. Bohužel dle jízdního řádu, který aktuálně uvolnili vývojáři, se situace nezlepší ani s příštími epizodami.

Ta třetí vyjde devátého května, což pokud se podíváme do kalendáře, ještě tak hrozné čekání neznamená. Nicméně předposlední část vyjde 22. srpna, aby se příběh bratrů Diazových uzavřel velkým finále 3. prosince. Ano, nepřepsali jsme se, vyvrcholení druhé série Life is Strange se dočkáme téměř po 15 měsících od jejího začátku.

K situaci se na konferenci GDC vyjádřili i zástupci studia: „Pracovat na této hře znamená více komplexnosti. Chceme, aby všechna rozhodnutí měla větší dopad, každou epizodu měníme zasazení, což vyžaduje spoustu práce. Základem je vše udělat kvalitně a pokud možno nic nepokazit. Snažíme se pracovat, co nejrychleji to jde, ale výsledek stále musí stát za to.“

Rozumíme, že vývojářům na úspěchu záleží, ale čekat na každou jednotlivou část 3-4 měsíce nám nepřijde v pořádku. Zvláště, když uvážíme, že autoři kvůli nemožnosti kupovat si jednotlivé epizody samostatně tlačí hráče do koupě celého season passu, jenž vyjde na 40 dolarů. Tudíž hráči zaplatí více než tisíc korun za produkt, který dostanou kompletní až po roce a čtvrt. Ještě jednou se budeme opakovat, chování studia i vydavatele Square Enix není dle nás úplně ideální. Pokud oba aktéři věděli, že vývoj zabere tolik času, měli se k hráčům zachovat férově a nabídnout jim zakoupení každé epizody jednotlivě, ne chtít po nich zaplatil celou sérii s tím, že konečného výsledku se dočkají až po takové době.

Co na situaci a vyjádření říkáte vy? Dejte nám vědět do diskuze.

Zdroj: VG24/7, GameInformer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875576
Smaug. napsal 22. 3. 2019 v 12.04

Khalashnikovf: Tak season pass je taky jen zakuklená předobjednávka. Já si takhle koupil jen Dreamfall: Chapters spolu s vydáním druhé epizody. Ne, že bych litoval peněz, ale spíš jsem se trochu klepal, jestli to nakonec nějak slušně dopadne, vyjdou všechny díly v rozumném čase a tak. Příště už jen kompletní hru.

Nahlásit nevhodný obsah

20836016
Khalashnikovf napsal 22. 3. 2019 v 11.48

Tohle je fakt kreténismus. Ta hra bude mezitím v akcích za krypl peníz a my, kdož do toho vrazili plnou palbu hned na začátku se teď můžeme cítit náležitě ojebáni jejich neschopností dělat epizody dostatečně rychle...
na druhou, co může bejt lepší, než penetrace při pátku že? A to je jedno jestli tímhle a nebo vycházivším Sekirem (už se těšíme, což? :) )

Nahlásit nevhodný obsah