Epic nemá tolik služeb, říkají autoři Mordhau

23. duben 2019 12:48 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (6)

Velké kickstarterové projekty už se jen tak nevidí. Skrze populární crowdfundingovou platformu se vývojáři snaží spíše zviditelnit a žádají spíše o menší obnosy, než aby si od komunity připsali větší částku a svou hru posunuli někam dál. Stále relativně velká část těchto větších kampaní dnů minulých nebyla dokončena a na vydání stále čekáme. Tak jako u Mordhau.

Ani hra vývojářů studia Triternion nepatří ani zdaleka mezi největší, s třemi sty tisíci dolary by ale v dnešních dnech patřila mezi větší. Mordhau lze přirovnat například k Chivarly, jen sází na online část. Multiplayer by měl být až pro 64 hráčů, kteří spolu budou bojovat v těsných soubojích muže proti muži. Mezi režimy by neměl chybět ani battle royale. Studio Triterion věří, že se mu podařilo nalézt dobrý poměr mezi akční hratelností a co největším realismem – multiplayerové Kingdom Come ale nečekejte. Pokud vás multiplayer příliš nezajímá, možná oceníte možnost kooperace. Ochudíte se tak sice o část hry, se svými přáteli ve zbrani ale můžete čelit nekončícím hordám nepřátel a hledat ten nejlepší poměr a strategii jednotlivých válečníků.

Už to jsou ale téměř dva roky, kdy se first-person akční hra objevila na Kickstarteru a zajistila si pozornost hráčů, teprve teď ale nadešel čas, kdy vyjde. Středověká online hra vyjde exkluzivně na Steamu 29. dubna. Tato informace se objevila již minulý týden, nedávno se ale autoři vyjádřili, proč nezamíří i na Epic Games Store, který nabízí autorům větší zisky: „Epic Games Store je vítanou změnou v tomto průmyslu. Jedná se o konkurenci, která tlačí na ostatní s maržemi z prodejů. Z dlouhodobého hlediska je to dobře, vždyť autorům zůstane více prostředků na vývoj. Ale teď? Pro nás není obchod Epicu možností, protože chceme mít achievementy, podporu modů, matchmaking a další věci, které Epic jednoduše nenabízí,“ říkají autoři.

Uvidíme, jestli se Mordhau nepodívá i na konzole. O konzolových verzích prozatím nebyla řeč, ale případný úspěch by port usnadnil. Po pětiletém vývoji se ale autoři zřejmě souběžně pustí do přípravy další hry. A samozřejmě budou po vydání podporovat i svůj debut.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20864710
Tyros napsal 24. 4. 2019 v 09.37

Tomee: Ale takhle to prostě je. Pokud se řeší ve světě Epic, bude se psát o Epicu. Když vycházel RDR 2, tak stačila jedna nová zpráva o čemkoliv a hned se o tom psalo, stejně jako No man sky, Zaklínač, Fortnite atd.

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 23. 4. 2019 v 20.55

Exkluzivity nepodporuju, ale kdyz uz tak je dobre ze je to aspon na miste, kde jsou skoro vsichni hraci a ne jenom mensina.

Nahlásit nevhodný obsah

20913302
Tomee napsal 23. 4. 2019 v 14.47

David Plecháček: Redakce... odpověď je redakce. Autoři mluví o stovkách věcí denně. A vy jste za poslední tři članky o epicu použili dvakrát Pitchforda :) já jen říkám, že okaté dojení témat není dobrou vizitkou pro redakci

Editováno: 23. 04. 2019 v 14.48

Nahlásit nevhodný obsah

20875788
DeviR1 napsal 23. 4. 2019 v 14.29

Téma Steam vs Epic Store je pro herní weby zjevně požehnáním z nebes. Můžete psát v podstatě pořád to samé dokola každý den a máte zaručeno, že se pod článkem vždy rozpoutá bouřlivá diskuze. Já myslím, že už jsme o tom slyšeli úplně všechno, snad i ten, kdo čte jenom titulky, bezpochyby ví, kolik dává Epic vývojářům, jaké mu chybí funkce, jáké má exkluzivity atd.

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 23. 4. 2019 v 14.24

Tomee: Tak má ráda toto téma redakce, nebo autoři, kteří o něm stále mluví? My si to necucáme z prstu, píšeme jen to, co se ve světě šustne. Dokud to bude téma, které ve světě bude rezonovat a autoři o něm budou mluvit, budeme pochopitelně i my.

Editováno: 23. 04. 2019 v 14.24

Nahlásit nevhodný obsah

20913302
Tomee napsal 23. 4. 2019 v 14.21

Redakce by už mohla přestat milkovat toto téma... chápu, že je to jeden z mála článku kdy je vždy hodně komentářů, ale kvůli dvěma novým větám přidávat celý článek...

Nahlásit nevhodný obsah