Shenmue III bude exkluzivní pro EGS

12. červen 2019 11:53 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (0)

Shenmue III bylo původně oznámeno již v roce 2015, a to na konferenci Sony. Šlo ale o Kickstarter kampaň a později byla vytvořena i Steam stránka, kde se objevovali pravidelné updaty a informace o tom, že na Shenmue III se stále pracuje. V rámci PC Gaming Show ale došlo k velkému obratu. Shenmue III bude totiž exkluzivním titulem pro Epic Games Store.

„Vývoj Shenmue III šel kupředu díky Unreal Engine a podpora od Epicu byla skvělá. Ale hlavně, v rámci co nejlepšího zážitku na PC jsme se společně s Deep Silver domluvili na tom, že Epic Game Store bude ta nejlepší platforma.“ Tak se o spolupráci zmínilo studio Ys Net na Kickstarterové stránce hry.

I když lze tento krok pochopit, pro mnohé podporovatele na Kickstarteru je tato spolupráce podraz. Také proto zažádali Ys Net o vrácení peněz, studio ale překvapivě žádné refundy neslibuje. „Vydání hry bylo sice naplánováno na Steam, po diskuzi s Deep Silver jsme se dohodli, že EGS bude nejlepší volba. Shenmue III tedy bude distribuováno na EPG a jeho klient bude potřeba k aktivaci hry. Omlouváme se za náhlou změnu platformy, ale v rámci této změny negarantujeme vracení peněz.“ Fanouškům se to samozřejmě nelíbí, tvůrci Shenmue III se k této informaci zatím nijak dále nevyjádřili.

Zdroj: GamesIndustry

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!