Remake stařičkého XIII se odkládá

9. srpen 2019 15:00 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (1)

Oznámení remaku vysoce stylizované a ve své době poměrně úspěšné first-person akce XIII přišlo tento rok jako blesk z čistého nebe. No dá se říct, že možná až příliš brzy. Jeho datum vydání se totiž z podzimu letošního roku přesouvá na rok 2020 a to bez dalšího upřesnění.

Microids, kteří za remakem spolu s PlayMagic stojí, neposkytli žádné bližší odůvodnění, proč k odsunutí dochází a pouze oznámili, že hra vyžaduje dodatečný čas v produkci. „Jsme nadšení z práce, kterou PlayMagic zatím předvedli. Tento dodatečný čas na vývoj je potřebný k dosažení úrovně vyladění, na kterou cílíme. Oznámení remaku XIII se setkalo s ohromnou vlnou nadšení a my se chceme ujistit, že naši fanoušci dostanou hru v té vůbec nejlepší možné podobě, “ prohlásil François Coulon, produkční ředitel ve studiu Microids.

Snad tedy bude posun k užitku a my se opravdu dočkáme návratu této dnes již zapomenuté klasiky v plné parádě. Špionážních her po vzoru XIII je totiž i dnes jako šafránu a byla by nesmírná škoda, kdyby technické či jiné problémy remaku zapříčinily jeho neúspěch. Na oznámených platformách se naštěstí nic nezměnilo a hra by tedy stále měla zamířit na PC, PS4, XO, Switch a Mac.

Zdroj: DualShockers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922717
Endys22 napsal 9. 8. 2019 v 23.52

Je mi jedno, jak dlouho budu čekat. Ale hra to byla ůžasná. Co jsem viděl oznámení remaku hry, tak jsem jásal jen samou radostí. Počkám jak jen bude třeba. Hlavně ať to stojí za to...

Nahlásit nevhodný obsah