Death Stranding nabídne mód Very Easy

7. září 2019 10:55 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (7)

Death Stranding je pro spoustu hráčů tím vůbec nejočekávanějším titulem letošního roku a svou tajemností zaujal širokou škálu nejen videoherních fanoušků. A právě pro ty, kteří se hrám příliš často nevěnují, si autoři připravili obtížnost s názvem Very Easy, s jejíž pomocí si Death Stranding užijí i naprostí začátečníci.

Hideo Kodžima existenci zmíněného režimu vysvětluje především přítomností filmových hvězd, které by k Death Stranding mohly přitáhnout i méně zkušené hráče z řad filmových fanoušků. Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Troy Baker či Léa Seydoux jsou zkrátka natolik zvučná jména, že vývojáři museli hratelnost přizpůsobit i těm, kteří stojí převážně o příběhový zážitek. To ale neznamená, že hra případným zájemcům nenabídne dostatečnou výzvu. Přiložený tweet Kodžimovy osobní asistentky mimo jiné prozrazuje, že Death Stranding bude kromě normální obtížnosti obsahovat ještě těžkou, určenou zkušeným fanouškům akčních her.

V úvodu zmíněná tajemnost blížící se hry je něčím, co některé hráče přitahuje, jiní však doufají, že samotná hra bude přece jen o něco konkrétnější. S tím ovšem úplně nekoresponduje Kodžimovo prohlášení z rozhovoru ve Financial Times, že ani on sám se ještě v Death Stranding pořádně nevyzná. Jeho mise přinést do her zcela nový žánr je prý nelehká a riskantní, měla by však hráče příjemně překvapit a obohatit videohry o něco dosud neviděného.

Je zkrátka vidět, že Hideo Kodžima má prostě rád hry, které nutí k přemýšlení. A to neznamená, že je musí nutně vytvářet. Známý videoherní designér je pochopitelně i nadšeným hráčem a v rozhovoru pro Eurogamer prozradil, že jeho nejoblíbenější hrou za posledních pět her je určitě puzzle plošinovka Inside. V pozitivním slova smyslu u ní zmiňuje i délku pouhých čtyř hodin, což je zajímavé i vzhledem k tomu, že i délka Death Stranding je prozatím velkým otazníkem.

Možnou nápovědou může být opět tweet Kodžimovy asistentky Ajako Terašimové, kterou dohrání testovací verze Death Stranding zaměstnalo na celý měsíc. Ve svém příspěvku zmiňuje, že na hru kvůli práci neměla úplně mnoho času, tak jako tak si asi můžeme být jistí tím, že hra nebude úplným drobečkem. Jak to s Death Stranding nakonec dopadne se dozvíme už 8. listopadu, kdy se hra objeví na PlayStationu 4.

Zdroj: GameSpot, VG247, PlayStation LifeStyle

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20863689
tuter napsal 8. 9. 2019 v 09.00

jirisvec77: mimochodem, ta slepičí čepice tam opravdu je :-) možnost nasadit si ji se objeví, když misi dlouho pořád kazíš a vůbec ti nejde, tak aby jsi měl šanci ji dokončit :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 7. 9. 2019 v 21.45

jirisvec77: A ja nechapu proc do toho tahas me, ja o tom easy modu ani nemluvil.

Nahlásit nevhodný obsah

20922647
jirisvec77 napsal 7. 9. 2019 v 21.32

red-icius: protože není na světě nic mocnejsiho než sarkasmus...

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 7. 9. 2019 v 21.19

jirisvec77: To sou zase kecy. Uaaaaaaa. Četl si můj post? Přemýšlíš někdy nad tím než někde něco napíšeš nebo prostě jenom píšeš proto aby jsi na sebe upozornil a vyvolal nějakou reakci?
.. a jo, ty jsi očividně nehrál MGS a tak jsi nerozuměl tomu sarkasmu v mým postu, tak to beru. Pak je to ale marný, nicméně už rozumím, proč píšeš zmatky :D

Nahlásit nevhodný obsah

20922647
jirisvec77 napsal 7. 9. 2019 v 20.19

Red-icius a JabJab21 - to sou zase kecy. Uaaaaaaa. Četli ste ty originální posty? Přemýšlíte někdy nad tím než někde něco napíšete nebo proste jenom píšete proto aby jste na sebe upozornili a vyvolali nějakou reakci? Bohužel mam slabou chvilku dnes zrovna já tak se ozyvam. Krom klasickych obtížnosti proste hra obsahuje “hráčska komunito trubte na poplach” ještě jeden ultimatne easy mód pro lidi co nehrají tak často. A co jako? Bude vás tato možnost lákat abyste mohli pak tady všude hejtovat jak je hra easy? Common guys.

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 7. 9. 2019 v 19.32

Kojima se nevyzna v Death Stranding. To na me nepusobi vubec dobre.

Editováno: 7. 09. 2019 v 19.32

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 7. 9. 2019 v 16.22

Takový zneuctění herní komunity! To je jak kdyby dali do Metal gearu slepičí čepku, která vás udělá neviditelnýma ..

Nahlásit nevhodný obsah