Hráči OW a OW2 budou hrát v PvP společně

11. listopad 2019 14:37 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Pojďme si ujasnit některé věci mezi prvním a druhým dílem hry Overwatch od Blizzardu. Blizzard totiž boří zavedená pravidla a fakt, že by měl druhý díl nahradit ten první. To totiž není pravda. Přesto se Overwatch 2 bude pyšnit některými prvky, které hráči jedničky mít nebudou, fungovat ale budou obě dvě hry. Jak dlouho ale bude tento stav fungovat?

To jsou samozřejmě otázky, na které musí odpovědět ti nejvyšší, v Blizzardu tak šéf vývoje, Jeff Kaplan. Magazínu Kotaku Kaplan řekl, že tím posledním, co by si vývojáři přáli, je tříštit komunitu. To se prý nestane. Hráči totiž budou určité prvky sdílet, konkrétně všichni budou hrát PvP na stejných serverech a ze stejného klienta. „V tomto bodě budou všichni hráči (prvního i druhého dílu) spolu. Myslíme si, že je to naprosto klíčová vlastnost, především pokud se bavíme o kompetitivním hraní,“ říká Kaplan.

Jak je to možné? Právě tady jsou klíčové sliby, které vývojáři při oznámení na Blizzconu řekli divákům. Hry budou mít všechny stejné hrdiny i stejné mapy. Přijde-li nějaká novinka do druhého dílu, dorazí i do dílu prvního. „Celá myšlenka právě spočívá v tom, že nechceme tříštit hráčskou základnu a dávat někomu kompetitivní výhodu,“ dodal Kaplan. „Pokud se bavíme o komeptitivním hraní, nemůžete mít lepší framerate jenom proto, že hrajete na odlišné verzi enginu.“

Overwatch 2 ale představí určité věci navíc, především PvE příběhové povahy. Mluví se čile o tom, že se bude jednat o zážitek ne nepodobný třeba legendárnímu Left 4 Dead. PvE navíc bude mít i trochu jinou hratelnost, hráči si například budou u jednotlivých postav vybírat z několika talentů. I ty budou záviset na zkušenostech a levelovacím systému.

Pokud si navíc někdo, kdo hrál Overwatch, koupí druhý díl, přenese se mu celý účet včetně skinů a dalších drobností. Kolik byste ale do takového rozšíření byli ochotní investovat?

Zdroj: Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880283
Twice napsal 12. 11. 2019 v 09.16

Jsoucno: Aby si upravil/vylepsil graficky kabat opravdu nemusis menit engine hry.

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 11. 11. 2019 v 16.34

No...mne by zajimalo, jak to treba bude s grafikou. V tomhle pripade zustane asi tedy uplne identicka. Protoze jinak by musely dve hry bezet na jinem enginu, nebo mit jine vlastnosti, ktere budou urcitym zpusobem odlisovat co vidi jeden a druhy hrac.

Takze za co se realne priplaci ? PvE rezim ? To mi prijde jako docela blbost, pokud cena bude vice jak, dejme tomu petikilo.

Nahlásit nevhodný obsah