Low Roar se před DS vůbec nedařilo

7. leden 2020 09:15 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (4)

Jedním z nejdůležitějších prvků loňského hitu Death Stranding je hudba. Licencovaný soundtrack dokresluje Samovo putování po zpustošené Americe a dodává specifický ráz tísnivé atmosféře. Zároveň ale posloužila svým autorům, nejprotěžovanější kapela Low Roar totiž před oznámením Death Stranding příliš úspěšná nebyla. Frontman Ryan Karazija se o tom rozpovídal v rozhovoru pro server VG247.

Post-rockovému uskupení Low Roar předcházel jeho projekt Audrye Sessions, který se se skladbou Turn Me Off podíval do jednoho z datadisků k The Sims 3. Americký hudební experimentátor se však po nepříliš úspěšných domácích pokusech přesunul do Islandského Reykjavíku. Tam na tvorbu Low Roar, v obchodě s hudebními CD, náhodou narazil designér Hideo Kodžima.

V té době Karazija spíše živořil, dle svých slov probíhala většina nahrávání v jeho kuchyni pomocí notebooku. Zvrat přišel až s e-mailem od Sony, který sliboval “konkrétní množství peněz za použití skladby I’ll Keep Coming. Odmítali nám ale sdělit, k čemu vlastně tuto skladbu využijí”. Karazija přiznává, že byl se svým alternativním projektem finančně “v pytli”, takže nabídku přijal. Už s vydáním prvního traileru na E3 v roce 2016 popularita kapely masivně vzrostla. 13. prosince loňského roku odehrála koncert i v pražském klubu Café V lese.

Paradoxně si prý kapela dosud nenašla čas na hraní hry samotné. Je zaneprázdněna plánováním a hraním koncertů. Jedinými souvisejícími kratochvílemi tak dosud byly dvě večeře s Hideem Kodžimou. “Je to skvělý člověk,” uzavírá příběh Karazija.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 9. 1. 2020 v 10.38

Orochi: esmo: Oba máte pravdu, Tarantino protože je fanda do filmů jako Kojima, Spielberg protože má v malíku jak udělat Hollywoodskej videoherní spektákl, kterej si na sebe vydělá a určitě by se dalo tak třicet režisérů přidat, vzhledem ke Kojimově posedlosti filmem.
Japonskej "cvok z videopůjčovny".

P.S. Vzhledem k tomu, že HIDEO rozjíždí novej projekt, řekl bych že DEATH STRANDING si na sebe vydělal ještě před vydáním na PC.

Editováno: 9. 01. 2020 v 10.41

Nahlásit nevhodný obsah

20925507
esmo napsal 9. 1. 2020 v 07.30

Orochi: Spielberg je docela dost komerční, Tarantino je lepší přirovnání.

Nahlásit nevhodný obsah

20879588
Orochi napsal 9. 1. 2020 v 02.27

Ocelotr NN: To skvôr taký Steven Spielberg herného priemyslu !!!

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 7. 1. 2020 v 13.27

Jo Kojima, Tarantino herního průmyslu.
Co se o něj opře, to je v kurzu.

Nahlásit nevhodný obsah