Téměř vznikli druzí Simpsons: Hit & Run

23. leden 2020 06:15 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (3)

Jednou z překvapivě kultovních městských akcí je spíše nenápadný titul The Simpsons: Hit & Run, který v roce 2002 potěšil řadu kritiků i hráčů. Odlehčená odpověď na obří hit Grand Theft Auto III s populární žlutou rodinkou v hlavní roli se od té doby stala kultem a dodnes je považována za jedno z nejlepších herních zpracování animovaného sitcomu.

Je pochopitelně smutné, že jsme se nikdy nedočkali druhého dílu. I když cesta k němu existovala. V rozhovoru pro web GAME Media totiž Joe McGinn, šéfdesignér původní hry, potvrdil, že druhý díl vznikal a dokonce měl velmi rané, funkční demo. Greg Meyer, programátor fyziky, prý přišel s prvními nápady a stvořil kompletní výpočetní systém pro předměty tažené autem, k divoké hratelnosti ježdění ve vozidlech se tak měly připojit přívěsy. Vývoj nakonec skončil v momentě, kdy do soutěže vstoupila společnost EA a zakoupila výhradní práva na herní zpracování seriálu.

Producent hry Vlad Ceraldi nedávno poznamenal, že by si hra zasloužila remaster nebo remake, což v rozhovoru McGinn podepisuje. „Samozřejmě - moc bych si ji chtěl zahrát na mém Nintendu Switch. Když už jsme u toho, PC verze, pokud se k ní dostanete, funguje na současných verzích Windows a navíc je kompatibilní se spoustou opravdu úžasných modifikací,“ dodává.Zdroj: Gamesradar+

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20893795
Mart9 napsal 26. 1. 2020 v 19.46

skrble: Já jsem si to tehdy užil, protože to prostě byli dobře hratelní Simpsonovi s "open worldem" v době, kdy jsem ten seriál žral.

Nahlásit nevhodný obsah

9015022
skrble napsal 26. 1. 2020 v 01.40

Po opravdu hodne letech jsem si tohle nedavno pustil na PS2, a zpetne tedy opravdu netusim, cim si tahle hra zaslouzila takovou glorifikaci. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 23. 1. 2020 v 13.58

Mně by stačilo, kdyby šel hrát ten díl od EA na PS4, nebo možná PS5

Nahlásit nevhodný obsah