Dead Static Drive je mix GTA a Lovecrafta

7. únor 2020 10:52 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (2)

Co se stane, když Grand Theft Auto nasaje atmosféru a kulisy z díla H. P. Lovecrafta? Pravděpodobně vznikne něco jako Dead Static Drive, unikátní hororová adventura. Na hře pracuje Mike Blackney spolu s týmem Fanclub, v novém teaseru prezentují její kouzlo.

Svět se před zraky hráče pomalu rozpadá, na cestě se potkává se s přeživšími, kteří bojují o své životy. O ně na každém kroku usiluje nebezpečná havěť. Možností je několik. Plížit se ve stínech, bojovat, zabarikádovat se v bunkru, nebo sednout do auta, šlápnout na plyn a rychle zmizet. Popisek na Steamu nicméně upozorňuje, že z téhle šlamastiky není úniku, konec světa je nevyhnutelný. Hráč si akorát musí zvolit, jak se zbývajícím časem naloží. Projížďka v muscle káře se zdá být jako slušná volba.

Ne nadarmo se hře přezdívá „Grand Theft Cthulhu,” z obou světů si totiž bere to zásadní. Po vzoru izometrických dílu GTA mohou hráči brázdit zpustošenou zemi, jak jen hrdlo ráčí. Lze však také vystoupit a vyřídit, co je potřeba. V teaseru je vidět zastávka u čerpací stanice, dá se tedy očekávat, že bude potřeba hlídat, zda je v nádrži dostatek paliva.

Za zmínku rozhodně stojí grafická stylizace. Autoři zvolili netradiční barevnou paletu, která ve spojení s šikovně nastaveným úhlem kamery vytváří ojedinělý zážitek. Cit pro vizuál předvádí autoři také prostřednictvím uvolněných screenshotů a krátkých videí. Na ně lze narazit na oficiálních stránkách.

Na Dead Static Drive pracoval Mike Blackney nejprve sám, až časem se k němu přidali další kolegové. Tým nyní čítá téměř tucet vývojářů. Do produkce vložili velké množství času, projekt vzniká už přes pět let. Když vše půjde podle plánu, dočkáme se Dead Static Drive ještě letos.

Zdroj: GameRant

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880283
Twice napsal 11. 2. 2020 v 10.48

catmeows:
Cthulhu už možná není neotřelý a cool jako dřív ale kloudná hra z něj ještě nevznikla ani jedna, takže bych nad touto tématikou ani z daleka ještě nelámal hůl.

Nahlásit nevhodný obsah

20917754
catmeows napsal 7. 2. 2020 v 23.32

Barevná paleta je skvělá, ale o hratelnosti se nic netuší a Cthulhu Mythos už taky začíná připomínat zasloužilou děvku - dělá do něj každej. Cthulhu už není cool.
Tak jsem zvědav, jestli to zas nebude jen vyhajpovanej omyl.

Nahlásit nevhodný obsah