Mortal Kombat 9 zmizel ze Steamu

23. březen 2020 14:33 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Povedený návrat legendární série bojovek z roku 2011 postupně mizí z nabídek digitálních distribucí. Z obchodu Steam byla nadobro odebrána edice Komplete Edition, jediná dostupná k zakoupení (samotná hra bez rozšíření už nebyla dostupná dříve).

Hráči i novináří spekulují nad důvodem pro zmíněný krok, jako nejpravděpodobnější se jeví souvislost s hostujícím bojovníkem Freddym Kruegerem, znetvořeným záporákem populární filmové série Noční můra z Elm Street. Ten je samozřejmě vázán autorskými právy, které jsou v případě filmové značky a jeho ikonického hrdiny notně složité. V roce 2019 ale minimálně část z nich (vlivem smlouvy na 35 let od vydání prvního filmu) přešla z vlastnictví Warner Bros. k rodině zesnulého režiséra Wese Cravena (dle webu BloodyDisgusting).

Logickým řešením by se zdálo odstranění problémového hrdiny. Jediným známým komentářem je, že byla hra odstraněna na žádost vydavatele. Nedostupná je i v oficiálním digitálním obchodě Xbox 360, nepochopitelně ale nadále zůstává v distribuci PlayStationu 3.

Zdroj: Gamespot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 25. 3. 2020 v 07.29

Nechápu proč pro hry licensují obsah "s omezenou trvanlivostí". Ať je to hudební dílo, nebo postava. Nemůže tam být navždy ? No tak to tam nedám.
Jediný důvod je, že v určité chvíli může exkluzivní postava boostnout prodeje hry. Freddy je fajn, ale že by byl až takovým tahákem ?

Už vůbec to nechápu u sto let starejch skladeb a takovýho GTA. Ty vyžilí umělcí z 80.-90. let by se měli plazit, abych tam ten jejich cajdák dal, a ne že se po pěti letech musí kvůli tomu GTA předělat.

Editováno: 25. 03. 2020 v 07.50

Nahlásit nevhodný obsah

20859314
h4nsasjks napsal 24. 3. 2020 v 07.19

Absolutně neuznávám, když si někdo dovolí sahat na obsah hry, kterou jsem si již koupil... Z cdček a kazet to taky mazat nešlo...

Nahlásit nevhodný obsah