V Bahrajnu se jela první virtuální cena F1

23. březen 2020 08:49 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (5)

Zrušení nebo odložení velké části podniků letošní sezóny Mistrovství světa Formule 1 vedlo k poměrně originálním alternativám. Britský pilot McLarenu Lando Norris například pod záštitou oficiálního seriálu zburcoval řadu aktivních jezdců, starších kolegů, ale i umělců a jiných sportovců, k virtuálnímu zpracování kompletního ročníku populárních závodů. První závod v Bahrajnu se odjel v neděli.

Pochopitelně se v Bahrajnu jezdci vyskytovali pouze virtuálně, do kokpitů usedli z počítačových sestav ve svých domovech. Platformu poskytl aktuální ročník oficiální F1 2019 studia Codemasters a jezdecké pole bylo mimořádně zajímavé. Vedle Norrise a nováčka Nicholase Latifiho tak zápolili záložní jezdci Stoffel Vandoorne, Esteban Gutierrez, Nico Hülkenberg, Nicolas Hamilton (bratr slavnějšího Lewise), šestinásobný olympijský cyklistický medailista Chris Hoy, golfista Ian Poulter nebo zpěvák Liam Payne. Další místa obsadili většinou YouTubeři.

Vzhledem k propastným rozdílům mezi jezdeckými schopnostmi boybandového zpěváka a zkušeného závodníka Formule 1 byly některé nastavení hry přizpůsobeny pro vyrovnanější klání. Vítězství i přesto vybojoval čínský testovací jezdec Renaultu Guanyu Zhou.

Závody přímo vysílá britská satelitní síť Sky, pro většinu diváků jsou dostupné skrze livestreamy na Twitchi, Facebooku a YouTube. V tuzemsku jej vysílal kanál Sport 2 s komentářem Tomáše Richtera a Jiřího Košty.

Bahrajnský závod ale provázely technické problémy a z původních 28 kol se odjela pouze polovina. Další jsou naplánovány vždy na přesné datum konání původně plánovaného podniku, příště se tedy jezdci uvidí 5. dubna ve virtuálním Vietnamu. Série by zatím měla trvat do května, pokud se ale opatření související se šířením nemoci Covid-19 prodlouží, bude pokračovat. 

Minulý týden se podobným způsobem, se stejným stylem pojmenování, odjel závod "Not the Australian Grand Prix".

Zdroj: Guardian

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875587
Drew7878 napsal 23. 3. 2020 v 11.45

rohaac: Jo, tuhle část hry mají udělanou moc pěkně, jsem zvědavý na další ročník. Ještě kdyby zapracovali i na hraní na volantu, bylo by to fajn. Přeci jen mi to pořád připadá jako hra hlavně na gamepad, což není špatně, jen by mohli zapracovat i na tom autentičtějším zážitku.

Nahlásit nevhodný obsah

20876673
rohaac napsal 23. 3. 2020 v 11.34

Drew7878: Jo v pohodě. Ale. Viděl jsem dřív závod toho oficiálního mistrovství v Abu Dhabi už po setmění a nešlo to rozetnat od reality. To nasvícení je dokonalé. Ale v tom Bahrajnu to nevypadá realisticky. Je to moc husté ta mlha.

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 23. 3. 2020 v 11.25

rohaac: Ta mlha je jenom v Bahrajnu, ono je těžké nasimulovat noční osvícení a ještě ten písek. Jinak limity tratě byly schválně volné kvůli tomu, že tam závodila ne úplně zkušená jména a chtěli jim to aspoň trochu ulehčit, aby rozdíl nebyl tak propastný.

Nahlásit nevhodný obsah

20879501
Tadeáš Pepř napsal 23. 3. 2020 v 11.06

rohaac: Chybička se vloudila :)

Nahlásit nevhodný obsah

20876673
rohaac napsal 23. 3. 2020 v 11.04

Jo kousek jsem viděl a je to zajímavé. Kdyby ve hře nebyla taková zvláštní mlha je to skoro jak skutečnost. Akorát jezdci se moc nemazlí s limity tratě, s tím by měli něco udělat. Nerad někoho opravuju, ale Lando momentálně jezdí za Mclaren ne Mercedes :o)

Nahlásit nevhodný obsah