Studio Respawn se rozšířilo do Vancouveru

18. květen 2020 17:51 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (0)

Multiplayerový hit Apex Legends zřejmě pořádně táhne, a uvědomuje si to i společnost EA. V kanadském Vancouveru tak, k příležitosti desátého výročí založení, otevřela novou pobočku studia Respawn Entertainment, které se o vývoj hry stará.

Právě do Vancouveru by se měla přesunout veškerá pozornost věnovaná projektu a zbylé buňky Respawnu, sídlící v americké Kalifornii, se mohou věnovat jiným projektům.

Serveru Gamesindustry.biz to jako první oznámil COO Respawnu Dusty Welch. Kanceláře ve Vancouveru jsou sice prvními, které název Respawn přesouvají za hranice centra v Kalifornii, nejsou ale úplnou novinkou. Jedná se pouze o rebranding již existujících poboček EA. V týmu se sešla řada veteránu Respawnu, mimojiné bývalý head of operations Henry Lee, týmový ředitel Steven Ferreira a ředitel vývoje Apex Legends Chad Grenier.

„Vancouver je jedno z míst, kde se nachází nejvíce našich studií. A Vancouver je zároveň plný talentovaných herních tvůrců. takže bylo přirozeným krokem, aby se sem Steven se svým jádrovým týmem přestěhoval a položil základní kámen. Teď na něm jen dále stavíme. Je to veliká příležitost, ne jenom pro vancouverské studio, k přinesení nových výzev stávajícím zaměstnancům, ale i pro místní průmysl ve smyslu podílu na vývoji Apex Legends. Takže jsme nadšení z toho, že jsme vývoj přinesli do Vancouveru, a doufejme že i dále do Kanady, protože tak můžeme získat spoustu dalších talentovaných lidí,” okomentoval zprávy Henry Lee.

Studio Respawn v současnosti pracuje na VR titulu pod značkou Medal of Honor a pravděpodobně i pokračování série Star Wars Jedi

Zdroj: Gamesindustry.biz

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!