GTA V bojuje s novou vlnou cheatů a hacků

19. květen 2020 10:19 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (3)

Prakticky od vydání multiplayerové složky GTA Online bojují (často marně) autoři s podvodníky, kteří kazí hru ostatním. Používané hacky mají celou plejádu efektů, od těch celkem neškodných, jako jsou divoké mechanické kreace spawnované ve světě, až po ty skutečně ničivé, které instantně zabíjejí hráče. A bezplatné zveřejnění hry je pochopitelně vodou na mlýn všech podvodníků.

GTA V je v obchodě Epic Games Store od víkendu dostupné zdarma, a kromě masivního zájmu, který z počátku přetěžoval serverovou infrastrukturu služby, přitáhl i řadu “hráčů”, kteří se baví škoděním ostatním. Dostupnost zdarma totiž odstraňuje nepříjemnost hrozby banu.

Na sociálních sítích, konkrétně na dedikovaném subredditu hry, se tak objevují příspěvky hráčů, kteří se s podobnými problémy setkávají. Jedním z nejpopulárnějších je ten od uživatele Furtfy, kterého cizí hacker dostihl i v singleplayerové kampani, kde naspawnoval obrovské množství létajících objektů. Jeden z komentujících připomenul ten fakt, že se po odhlášení z online relací problémy často přesunou i do těch offline. Jiný uživatel tak mohl přihodit svou historku, kdy byl jeden ze spoluhráčů proměněn v model Mount Chiliad (nejvyšší hory na herní mapě) a taktéž si své postižení odnesl do singleplayerové kampaně. V tomto případě pomáhá restart hry.

Well i guess no one cares about getting banned anymore from r/gtaonline

V diskuzních vláknech se dále hromadí případy spawnování klonů postavy, náhodného umírání, bombardování celé mapy a zamykání hráčů do klecí. Nasdílený příspěvek vypíchnul blog Kotaku.

Pokud se tedy hodláte vrhnout do hraní naleštěné, bezplatné kopie hry, doporučujeme se obrnit trpělivostí, případně pár dní počkat a online složku zatím ignorovat.

Zdroj: Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880283
Twice napsal 20. 5. 2020 v 13.24

Příhoda s Mount Chiliad je beztak jen kec aby byl zajímavej a potrolil pár jedinců co se chytí, terén světa nemá samostatné modely jako jsou třeba auta nebo charaktery. Zmiňované hacky dokážou jen navázat objekt na další objekt.

Nahlásit nevhodný obsah

20925444
bf3ls napsal 19. 5. 2020 v 15.50

Je to taky o "štěstí" :) Mám na GTA online přes 400 hodin (kupoval jsem ho někdy na konci roku 2015) a za tenhle čas jsem potkal hackera 1x

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 19. 5. 2020 v 13.06

Zaroven super a zaroven pekne na prd. Zalezi co s tim ty lidi delaj. Nastesti jsou servery tedka hodne vytizeny, takze me to vzdycky posle do sezeni bez lidi. Cheaty mimo mise tedy resit nemusim.

Nahlásit nevhodný obsah