Flight Simulator bude podporovat VR

31. červenec 2020 13:19 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (23)

Microsoft dva týdny nazpět překvapil oznámením srpnového data vydání svého leteckého simulátoru. Už nyní mohou všichni zájemci o licenci virtuálního pilota podat žádost formou předobjednávky, nejpozději 18. srpna jim bude vyhověno. Tehdy totiž Microsoft Flight Simulator vychází ve verzi pro PC. O něco dříve usedli do kokpitů vybraní novináři, jejichž záběry si nyní můžete prohlédnout.

K tomu se objevily další podstatné informace. V první řadě jde o podporu virtuální reality, k čemuž je novinka od studia Asobo jako stvořená. Hra vyjde po boku chystaného headsetu od společnosti HP, model nese označení Reverb G2. Microsoft ale už nyní avizuje, že nejde o žádnou exkluzivní dohodu, časem se podpora rozšíří i na další zařízení. Autoři akorát potřebují trochu víc času, aby dokázali verze pro ostatní headsety odladit. Podpora virtuální reality hru obohatí v rámci bezplatného updatu závěrem letošního roku.

Microsoft Flight Simulator krom virtuální reality podporuje také vychytávku TrackIR, díky níž lze také výrazně prohloubit zážitek z pilotování. Zařízení v reálném čase snímá pohyby hlavy a její natáčení, což okamžitě promítá do hry. K rozhlížení tedy není potřeba myš.

Simulátor bude k dispozici v několika různých verzích, lišit se budou především obsahem. Zatímco základní hra obsahuje 30 detailně vymodelovaných letišť a 20 letadel, Deluxe verze 35 letišť a 25 letadel, nejvyšší edice pak nabídne 40 přistávacích ploch a 30 letounů. Hru bude možné pořídit prostřednictvím obchodu pod hlavičkou Microsoftu, ale také na Steamu. Hned první den navíc přistane ve službě Xbox Game Pass.

Zdroj: Eurogamer, Steam, Wccftech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20913293
polw napsal 1. 8. 2020 v 19.23

Minstriel: Tož nevím, já mám Vive v plné výbavě a znám i pár dalších borců, co VR mají. Připouštím, že je to dost drahá hračka,ale ten zážitek za to stojí. Určitě to ale není běžná výbava,to je fakt. A FS si bych si koupil ať už s podporou VR, nebo i bez ní, protože mám rád simulátory

Nahlásit nevhodný obsah

20874536
Minstriel napsal 31. 7. 2020 v 22.40

RomanK47: to si nemyslím :). VR má minimum lidí......

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 31. 7. 2020 v 20.12

Inu bez podpory VR by dnes u tohoto nemělo smysl o pořízení ani přemýšlet.

Nahlásit nevhodný obsah