Factorio opouští na Steamu early access

14. srpen 2020 16:25 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (1)

Factorio, populární budovatelská strategie českého studia Wube Software, dnešním dnem přechází na Steamu do plné verze. Po 4 letech v programu předběžného přístupu a 8,5 letech od počátku vývoje se tak vývojáři zdárně dostávají do pomyslného cíle své dosavadní cesty.

Úspěšné vydání verze 1.0 bylo spolu se srdečnými poděkováními směrem ke komunitě oslaveno i zveřejněním nového traileru, jenž ve 45 vteřinách reflektuje dosavadní příběh vývoje hry. Příjemným bonusem pro letité fanoušky je současně možnost opětovně uzřít i původní trailer, a sice v jeho revitalizované a modernější podobě s využitím stávající verze hry. 

Navzdory oficiálnímu vydání je samotnými autory zmiňováno, že většina důležitých změn hratelnosti byla do hry začleněna již v dřívějších updatech. Aby však komunitu po letech čekání nezklamali, rozhodli se zástupci studia vedle oprav menších chybek a přidání nových vizuálních efektů zahrnout mezi novinky i drobné překvapení v podobě Spidertrona – řiditelného robopavouka s možností dálkového ovládání. 

Zdroj: PC Gamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878640
madPav3L napsal 14. 8. 2020 v 18.38

Máte + za zmínku of Factoriu :), česká hra a jak málo českých webů o ní píše... Jinak spidertron je super, už jsem ani nedoufal, že ho udělají, ale nakonec super překvapení.

Nahlásit nevhodný obsah