Larian komentují co-op Baldur's Gate 3

11. září 2020 14:35 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (0)

Nejnovější vývojářský deník Larian Studios přináší detaily o multiplayerové části Baldurs Gate 3. V porovnání s předchozím počinem studia, Divinity Original Sin 2, má novodobý návrat do Baldurovy brány rozšířit stávající koncept o vylepšený dialogový systém v režimu kooperace.

Nad rámec osvědčeného mechanismu ze série Divinity, kdy mohli hráči naslouchat rozhovorům zbylých účastníků, představuje Baldurs Gate 3 nově i funkci kolektivního hlasování o volbě konkrétních dialogových možností. Autoři v této souvislosti bryskně upozorňují, že se jedná o prvek ryze informativního rázu, přičemž tedy platí, že finální rozhodnutí zůstává stále pouze na hráči, který dialog původně inicioval.

Ve smyslu užití je pak plánováno, že mechanismus bude mimo standardní režim kooperace uplatněn i při streamování na Twitchi, a sice za pomoci hlasování diváckého osazenstva. Podobně jako u kooperace živých hráčů i zde má platit, že výsledek reprezentovaný jako souhrn procentuálních hodnot bude streamera pouze informovat o názoru diváků.

Baldurs Gate 3 vstoupí na PC do režimu předběžného přístupu 30. září. 

Zdroj: PCGamesN

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!