Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Hráč Pokémon Go pyká, porušil lockdown

18. leden 2021 12:51 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (3)

Úsměvný případ spojený s hraním a porušováním zákonů řešila policie v anglickém hrabství Warwickshire. Ta totiž zastavila muže, který se přiznal, že jel do nedalekého města chytat příšerky v mobilní hře Pokémon Go. Muž se tedy musel vrátit domů s pokutou ve výši 200 liber (zhruba 5800 českých korun). O události informovala BBC.

Muž cestoval autem z domova ve městě Bedworth do města Kenilworth, dle zdrojů se jedná o zhruba 25 minut cesty autem. Spojená království jsou přitom v současnosti pod přísným lockdownem, vláda tak čelí šíření nové mutace koronaviru. Za první porušení pravidel hrozí výše zmíněná pokuta, za opakované přestupky se však tresty násobí až do výše 6400 liber (přes 180 tisíc českých korun). 

Obyvatelé Anglie, Walesu, Severního Irska a Skotska můžou opustit domovy jen pokud k tomu mají “smysluplný důvod”. Mezi ty patří nevyhnutelné nákupy jídla nebo léků, péče o děti, výměna dětí v případě rozvedených párů, práce, kterou nelze rozumně vykonávat z domova, vzdělání, náboženské vyžití, stěhování nebo cvičení v omezené míře. Chytání Pokémonů dle všeho ne.

Lokální policejní mluvčí upozornil na to, že je třeba, aby se každý zapojil do snahy zpomalit šíření viru a zůstal doma, pokud je to byť jen trochu možné.

V České republice vám pokuta za podobné chování nehrozí, současná pravidla omezení pohybu tak striktní nejsou, s výjimkou období mezi devátou hodinou večerní a pátou hodinou ranní. I tak vám ale doporučujeme zbytečně se nezdržovat v místech s vyšší hustotou osob a Pokémony raději chytat někde v přírodě.

Společnost Niantic už dříve hru aktualizovala tak, aby byla lépe hratelná i v okolí domovů. Hlavní porce obsahu ale stále čeká tam venku.  

Zdroj: BBC, Vláda ČR

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925507
esmo napsal 19. 1. 2021 v 08.19

Tom11: Aby tě někde nějakej Aláhovač nepořezal...

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 18. 1. 2021 v 13.53

Pokémoni ještě nejsou náboženství? To by se mělo napravit :-D

Nahlásit nevhodný obsah

20878919
Tom11 napsal 18. 1. 2021 v 13.26

dementi britský, nábožensky mlátit čelem o zem pro aláha můžou, ale jít ven za stejně neexistujícíma pokémonama ne :-D

Nahlásit nevhodný obsah