Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Výkon Switche na It Takes Two nestačí

10. únor 2021 11:50 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (0)

O velké blockbustery je letos zatím nouze, situaci tedy zachraňují menší tituly. Třeba zítra vychází Little Nightmares 2, koncem příštího měsíce zase It Takes Two, kooperativní hra, za níž stojí Josef Fares. Na ni by ale marně čekali majitelé konzole Nintendo Switch, kde bohužel nevyjde.

Magazín Gaming Bolt v této souvislosti Farese oslovil. Šéf Hazelight Studios vysvětlil, že měli k rozhodnutí nevydat hru na hybridní konzoli pádný důvod. Fares si totiž nebyl jistý, zda by zařízení bylo schopné hru utáhnout.

Dle jeho slov totiž autoři musí šetřit výkonem i v případě konzolí Xbox One a PlayStation 4. „Věřte mi, dá nám hodně práce, aby hra fungovala na staré generaci konzolí, protože se toho v ní děje opravdu hodně,“ vysvětlil. Zároveň připomněl, že musí počítat s tím, že se hra kvůli split screenu vykresluje dvakrát, což je pro hardware velká zátěž.

Ve studiu sice zprvu uvažovali o tom, že by se o port pokusili, nyní ale žádné takové plány nemají. Možná se situace změní s příchodem výkonnější verze Switche, o níž se v poslední době hodně mluví. It Takes Two vyjde 26. března na konzolích a na PC.

Zdroj: Gaming Bolt

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!