ArmA 2: Operation Arrowhead

19. duben 2010 00:00 / Vojtěch Bednář / Preview / Diskuze (11)

Související hry

Související články

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
13990748
kon3 napsal 17. 6. 2010 v 23.33

Zdravím. Pokud vás baví Arma2 a máte zájem si to zahrát s trochou reality, tak se mrkněte na web http://btkclan.cz/ Pokud budete mít zájem stačí se kolem 20:00 připojit na TS3 a tam někdo z členů všechno vysvětlí. Malá ukázka jak se u nás taky hraje: http://www.youtube.com/watch?v=GqKLBIy9…

Nahlásit nevhodný obsah

1074576
Xspy napsal 22. 4. 2010 v 11.34

Vždy jsem měl rád hry jako Delta Force (do trojky) , první Flashpoint byl revoluční konečně i ovladatelné mobilní jednotky ,rozsáhlost mapy a ten les .... Nádhera .
Bohužel ARMA1 byla velkým zklamáním at´už z mixu architektury a designem misí či minimálními změnami konceptu . Bohužel se přidaly fatální chyby (nemožnost ukončit misi, sebedestruktivní vzdušná podpora atd. ) , které v původním Flashpointu na člověka jen tak nevykoukly .
Od ARMA2 člověk čekal další betu (chcete li jádro ) na kterou bude do hratelnostního stavu opět několik měsíců čekat než BIS vydá opět adekvátní záplatu . To se tak úplně nenaplnilo , i když chyby byly opět přítomny . Hru jsem vyzkoušel a působila na mne hodně precizním dojmem . Ovšem HW náročnost je to co se u takového typu her bere jako samozřejmost , takže žádný nedodělek na poličku hodný vytáhnutí za pět let (kde je sláva Originu) , hezky počkat na gold edici , nejlépe na komplet i s datadiskem ....a ten schovat na polici ;)
Přiznám se že mne vždy rozčílilo , když se po několika letech objevily verze bundlované k časopisu (navíc v lepším stavu než byl původní originál) no což . Uvidíme jestli vydají stejnou cestou Queen´s Gambit pro ARMU pak možná budu čekat na příznivější cenu i u ARMY2 . Jinak je pro mne ARMA2 jednou z mála her , kde bych vydaných peněz za originál z principu nelitoval .

Nahlásit nevhodný obsah

8088
celoush napsal 21. 4. 2010 v 14.01

devos (email.cz): @davos: Ano... http://www.youtube.com/watch?v=bQUy15Hf…

Nahlásit nevhodný obsah

8088
celoush napsal 21. 4. 2010 v 14.00

smazat pls

Editováno: 21. 04. 2010 v 14.01

Nahlásit nevhodný obsah

20843373
fastblow napsal 20. 4. 2010 v 23.26

Dodatek: JE docela fajn, že vývojáři plní velkou řadu přání, které hráči a modaři prezentují na jejich foru. Veškeré modařské softwary jsou ke staženi zdarma. Není proto problém vytvořit jakoukoliv mapu. Třeba okolí kde žijete. Jediná opravdu velká nevýhoda hry je HW náročnost, která ve skutečnosti je opravdu ohromná. Hra umožňuje zobrazení textur a stínů opravdu v obřích rozlišeních a s ohromnou dohledností. Hru jsem si oblíbil už z důvodů té ohromné volnosti a obřích map. Myslím, že žádná jiná hra nedokáže, tak krásně vystihnout boje v reálných vzálenostech. Prostě vás naprosto nic neomezuje. Hranice nebo náhlý konec mapy prostě neexituje.

Nahlásit nevhodný obsah

20843373
fastblow napsal 20. 4. 2010 v 23.15

Zaprvé ARMA2 a celkově hry od BIS jsou vojenskými simulátory. Hru bych popsal jako jádro. Stav ve kterém si hru koupíte je jen jaké si jádro, na které si nastahujete a snadno nalepíte veškerou techniku, jaká vás napadne. BIS v základu nepublikuje moc techniky ani dopravních prostředků. Ze skušeností z Operation Flashpoint sází na hráčskou komunitu, která je z velké části tvořena schopnými modaři a addonmakery. Uznávám, že ve snaze ulehčit naším strojům vzniká řada bugů. Bohužel je hra asi prioritně vyráběna pro armádu a nehledí se tedy na nároky a na další drobnosti. Mnoho screenů, které jsou například zde prezentovány jsou na velice nízké detaily. ARMA2 je hra určená pro delší a organizované hraní. Je zároveň ideální hrát multiplayer LANově. Před isntalací modů nebo addonu by si měl každý přečíst návod. Například zde:http://arma2.tym.cz/articles.php?articl…
omlouvam se neni to mysleno jako reklama. Zpět ke hraní. ARMA2 je simulator a singlplayer nebo kampaň není ani náhodou prioritou. Celé hraní této hry je založené na editaci a tvorbě vlastních misí. Proto je hra tolik oblíbená. Bohužel u nás v ČR neni. Jsme líní a neumíme nic jiného než hrát hry typu CoD a podobně, kde za nás vyvojáři vyřeší naprosto vše. Hry, kde nám stačí jedno tlačítko. Čím lineárnější tím lepší. Vrátím se zpět k hraní. MP je ideální hrát klanově. Prostě bez komunikace a velení MP ani nespouštějte. Public servery navíc často bejvají zalagované a s vynuceným low nastavením detailů. Prostě nuda s lidmi co si koupí hru a seznamují se s ovládáním. V klanu je to o něčem jiném. Vklanu je vždy někdo kdo vytvoří misi a společně si ji pak zahrajete. Takové hraní je pak opravdu hodně zábávné a blízké realitě. Často se stává, že klan si zvolí nějaký mod, který hru dopracuje k dokonalosti a přblíží ji k sesterské armádní verzi VBS2. Například mod ACE2,VOP2 a podobně. Pokud chcete vědět víc navštivte nejaký komunitní web ARMA2. Není žalostné to, že do verze ARMA2 Operation Arrowhead nebyli vývojáři schopni do základu dát AČR. Žalostné je, že česká hra ma více fanoušků a modařů v jakékoliv zemi než v ČR. Jinak i do předchozích verzí počínaje Operation Flashpoint až po stávající ARMA2 byly ke stažení české jednotky AČR nebo ČSLA. ARMA2 Operation Arrowhead bude obsahovat čeké jednotky. Tedy letku, která opravdu "působyla/působí" v Afgánistánu.

Nahlásit nevhodný obsah

3182273
Marek Tvrdý napsal 20. 4. 2010 v 12.12

A kdy vyjde na to patch, se kterým to konečně půjde hrát? Potřetí stejnou blbost neudělám a hru nekoupím, dokud nebude spravená. (ArmAII jsem koupil hned v den vydání jen kvůli sběratelské verze.)

Nahlásit nevhodný obsah

13552801
Paul_cz napsal 19. 4. 2010 v 23.00

Mám dojem že právě v OA češi jsou.

Nahlásit nevhodný obsah

20842174
Prob napsal 19. 4. 2010 v 20.34

Co kdyby konečně Bohemka vydala hru s českejma jednotkama ? když už máme to česky studio , tak proč ne češi ve válce ?

Nahlásit nevhodný obsah

20831455
-Jesus- napsal 19. 4. 2010 v 17.07

devos (email.cz): Dali. Ale popravdě, přestože to je technologicky celkem zajímavé, pro hráče to žádná velká pecka není. Tedy alespoň pro hráče jako jsem já :-). Prostě další dílčí vychytávka, kterou ocení jen někdo.

Nahlásit nevhodný obsah

20824429
devos napsal 19. 4. 2010 v 16.16

A co to termální vidění, dali ho tam?

Nahlásit nevhodný obsah

Arma 2: Operace Arrowhead

  • Výrobce: Bohemia Interactive
  • Vydavatel: IDEA Games
  • Žánr: Taktická akce
  • Datum vydání: 29. 06. 2010