Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic

Recenzovaná verze: PC
19. duben 2010 00:00 / Ondřej Švára / Recenze / Diskuze (4)

Související hra

Související články

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
indik napsal 15. 7. 2014 v 10.55

to je blba hra ....jak se vlastne dostane clovek k delu? jak se to ovladá??? SH4 rozhodne lepsi ne petka:(

Nahlásit nevhodný obsah

20843452
smrtak napsal 26. 4. 2010 v 18.15

Taky jsem fanousek serie SH, i kdyz posledni dily nesleduju tak dukladne.
3D prochazeni lodi me velice zaujalo, i kdyz po case spis jen obtezuje. Je pravda ze hra neni prilis v interieru plynula, coz zas tak nevadi. Jen si dejte pozor na 5.1 zvuk, kterej doslova "laguje mys" :-) A to mam novou sestavu..

Coz mi ale opravdu vadi je tradicni nedodelanost hry. Jako treba potopeni ponorky, ktere probiha prostrednictvim prechodu k cerne obrazovce? Clovek ani nevi PROC se potopil, co takhle nejakej katastrofickej efekt? :-). A nebo zatekani do lodi? Je hezke ze v ubikacich pro posadku je na zemi voda, ale proc si posadka vesele dal polehava na palandach? :D ... Nebo ze vas pri realisticke urovni zbesile nahani 10 torpedoborcu v zatoce narazi do vas respektive do periskopu, tak ze poskakujete jak basketbalovy mic, posadka sice rve, ale nic se s lodi nedeje a kdyz uz se nahodou neco rozbije v zapeti oznami ze je to opet opravene..... hral jsem to na patchi 1.0.1, ale tusim ze ani dalsi serie patchu s timhle nic moc neprovede jako vzdy je to velka skoda a zde je kvuli tomu 3D pruchod ponorkou spis minus.

Radeji bych uvital misto krasne grafiky, doladenost AI a technickych prvku, nebo nejaky rozsireny multiplayer... Protoze vetsina lidi, ktere se jim podari na peknou grafiku natahnout NEfanousky ponorek, to stejne po par hodinach zahodi :-)

At zije stary dobry ISS hunter :))

Nahlásit nevhodný obsah

20809969
kywi napsal 21. 4. 2010 v 14.51

njn.. Rumuni :) :) :)

Nahlásit nevhodný obsah

20843358
xromeo napsal 20. 4. 2010 v 11.11

Pozorně jsem si přečetl recenzi a je asi málo věcí,u kterých mám podobný názor. SH5 pravidelně hraju od jeho vydání a pokud bych měl posoudit klady a zapory hry,asi klady zvítězí. Nevlastním soudobý hardware(3 roky starý) a vše jede na plné detaily naprosto plynule.O nějakém lagování myši nemůže být zmínka a trhání obrazu jsem nezaregistroval. K lagovaní dochází skutečně jen u komprimace času na hlavní mapě,ale tímto neduhem trpěl už SH4.
Obcházení posádky uprostřed bitevní vřavy také nevnímám jako klad.
Co se týče grafiky mám také opačný názor. Voda je při vysokých efektech úžasná a i výbuchy a ostatní efekty se posunuly k lepšímu.
Abych jen pořád nechválil... Doba nahrávání je skutečně dlouhá a co v recenzi nepadlo,jsou chyby především v historické věrnosti. Oproti SH3 mi tu chybí jiné doprovodné lodě kromě torpedoborců (asi nebylo zvykem v roce 1940 potkat u konvoje pravidelně vyšší počet torpedoborců (rekord je zatím 10 :))). S torpedoborci se plýtvá i při běžných setkáních s patrolami(např. svaz 5 torpedoborců,který jsem potkal několikrát během jedné plavby v různých částech Atlantiku),nebo svaz 10 torpedoborců plujících v kruhu.
Zvuková stránka je také slabší. Při poplachu bych čekal větší kraval a podobně :).
Management vylepšení ponorky mi přijde nemastný, neslaný. Novinek se objevuje poskrovnu a není za co utratit kredit.
Přes tyto všechny nedostatky má SH5 atmosferu,kterou jsem naposled zažil u SH3 a hraji ho pravidelně. Mé osobní hodnocení je 7/10

Nahlásit nevhodný obsah

Silent Hunter 5

  • Výrobce: Ubisoft Romania
  • Vydavatel: Ubisoft
  • Žánr: Námořní simulátor