Nové interní studio Blizzardu chystá novou hru

14. červenec 2007 10:54 / sleepless. / Novinky / Diskuze (1)

Spoluzakladatel Blizzard Entertainment a víceprezident vývoje Frank Pearce prozradil, že byl uvnitř Blizzardu ustaven další vývojářský tým, který nyní pracuje na novém titulu a nemá tedy co dočinění s World of Warcraft ani StarCraft 2.

Bohužel nechtěl Pierce prozradit nic víc, než že je onen projekt něco opravdu skvělého. Může jít o další Diablo hru, může jít o něco úplně nového, ale vyloučena není ani možnost, že jde o další pokus zrealizovat problémový StarCraft Ghost projekt.

Nedá se bohužel předpokládat, že se podrobnosti o oné nové hře dozvíme už během BlizzConu, který se koná od 3. do 4. srpna. Tvůrci z Blizzardu jsou totiž velmi dobří v utajování informací a navíc nemají ve zvyku odhalovat nové projekty dříve než jsou v poměrně pokročilé fázi vývoje.

Každopádně, Frank Pearce dále prozradil, že Blizzard Ent. v současnosti zaměstnává na celém světě zhruba 2700 lidi. Většina z nich přitom pracuje v zákaznické podpoře World of Warcraft. Co se vývojář týče, tak těch v Blizzardu pracuje asi 350. 135 jich maká na WoWku, 40 na StarCraftu 2, 40 na onom novém a neznámém projektu, 85 zaměstnanců čítá divize vytvářející CG filmečky a zbytek pracuje v testovacím, čili Q/A oddělení.

Zdroj: Gamasutra

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
1191742
rkufi napsal 14. 7. 2007 v 15.27

Taky to muzou bejt vzkriseny Warcraft adventures :)

Nahlásit nevhodný obsah