Míří třetí Diablo také na konzole?

16. listopad 2010 13:27 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (3)

Blizzard na svých stránkách hledá zkušené programátory pro vývoj konzolové verze Diabla. Port třetího dílu legendární RPG série pro Xbox 360 a PlayStation 3 je tak zase o kousek pravděpodobnější. „Zkoumáme možnosti tvorby Diabla na konzole. Momentálně se snažíme sehnat několik zkušených programátorů pro konzolový tým Diabla 3,“ uvedl Blizzard, který se rozhodl vysvětlit zveřejněné inzeráty (shání hlavního designéra, programátora a zkušeného producenta výhradně pro konzolovou verzi).

„Jak jsme řekli už v minulosti, se speciální úpravou hratelnosti může koncept Diabla konzolím sedět. Zajímá nás tedy, zda by se někteří talentovaní vývojáři měli zájem zúčastnit takového projektu,“ píše se na komunitním webu třetího Diabla. Avšak hledání nových zaměstnanců stále nelze brát jako definitivní potvrzení vývoje. „Rozhodně to ale neberte jako oznámení konzolového titulu. Prioritně vytváříme Diablo III pro Windows a Mac a nedovolíme jakékoli zdržení těchto verzí.“

Diablo se již na konzolích objevilo, v roce 1998 (více než rok po PC verzi) vyšel první díl pro PlayStation. Ovládání nebylo vůbec špatné, zábavu přinášel i kooperativní mód. Podobně upravená verze by mohla dobře fungovat i na dnešních přístrojích. Co si myslíte vy?

Zdroj: Gamasutra, Strategy informer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
3178036
Joseph napsal 16. 11. 2010 v 23.25

john.richard (email.cz): No chtěl jsem být realista trošku,ale u téhle pecky asi fakt i těch "pár"měsíců jak říkáš,nebude stačit:-)Minimálně pro cigára a rohlíky budu muset chodit:-))

Nahlásit nevhodný obsah

20839914
john.richard napsal 16. 11. 2010 v 19.49

Joseph: Týden...? To přidej ;-D Jestli to bude minimálně z poloviny tak našláplé jako D2(což bude na 99,9%), tak si na to já osobně vyhrazuju "pár" měsíců :)

Nahlásit nevhodný obsah

3178036
Joseph napsal 16. 11. 2010 v 16.30

Já jsem tehdá pařil Diablo na PSX s bráchou v kooperaci a byl to neskutečný nářez!Tím pádem jsem pro konzolovou verzi všemi deseti.Nicméně,až to vyjde tak mě nikdo minimálně týden neuvidí platforma neplatforma:-)

Nahlásit nevhodný obsah