Metal Gear Rising byl původně zrušen

13. prosinec 2011 13:39 / Zdeněk Princ / Novinky / Diskuze (1)

Pokud jste pečlivě sledovali videa z udílení cen VGA, určitě vám nemohl ujít Metal Gear Rising: Revengeance. Na názvu je ale něco trochu zvláštního – původně se totiž hra jmenovala jednoduše Metal Gear Solid: Rising. Jenže když vývojářům během vývoje došly nápady a cítili se jako sloni v porcelánu, přišli na scénu lidé z Platinum Games (Bayonetta, MadWorld), aby vykolejenou soupravu nasadili zpět na koleje a vývoj dotáhli.

I s přihlédnutím ke změně názvu jde o známé informace, co už se ale možná neví, jsou zákulisní detaily z nichž vyplývá, že aktuální MGR:R je vlastně úplně novou hrou. Zatímco se na začátku plánovalo, že příběhem bude Rising předcházet čtvrtému Metal Gear Solid, znovuzrozená hra mu bude následovat. Podle vyjádření vývojářů se posuneme o několik let za MGS4 a ocitneme se mimo hlavní dějovou linku.

Změnou pak samozřejmě prošel i celkový koncept, který by měl být ve výsledku akčnější a více v souladu s over the top hrami od Platinum. Zároveň s tím platí i fakt, že Hideki Kamiya nemá s vývojem hry nic společného a vše je v rukou designérů zmiňovaného studia. S novým příběhem a jen zlomkem původních věcí.

Zdroj: Shacknews

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
8109950
reikoma napsal 14. 12. 2011 v 07.47

Platinum Games jsou schopné studio ! Vzpomenu-li si na Bayonettu nebo Vanquish, tak musím smeknout. Obě to byly naprosto výborné hry. Metal Gear Rising : Revengeance bude jistojistě taky výtečnou hrou, ikdyž tady na ní hromada lidí plive. Měli by si ale uvědomit, že tohle není re-start, re-boot a ani re-make, dokonce ani pokračování slavné série Metal Gear Solid. Je to prostě samostatně stojící hra, kde je hlavní hrdinou Raiden, v samostatném příběhu a hlavně v jiné - akční - hratelnosti. Protože tohle "je" pravý Raiden, tak jak ho fanoušci znají z MGS4 ! Držím pěsti této nové herní značce, a pokud Raiden předvede aspoň z poloviny to, co ukázal v MGS4 - hru si stoprocentně koupím hned, jakmile vyjde na pulty obchodů !! A vy škarohlídi, hrajte MGS 1 - 4, já si počkám na MGR:R !!

Nahlásit nevhodný obsah