Korejští studenti hrají Overwatch ve VR

9. leden 2017 11:54 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (4)

Skupina korejských studentů vytvořila funkční VR prototyp akce Overwatch. Jejich speciální postroj jim umožňuje se ve virtuálním prostoru celkem smysluplně pohybovat, skákat, střílet i rozdávat rány na blízko. Přesvědčte se sami na videu.

Jejich řešení se zcela obejde bez klasického ovladače. Po bojišti se hráč pohybuje tak, že se nakloní požadovaným směrem, pro skok jednoduše vyskočí a zbytek akcí opatří replika zbraně. Nebude to sice bůhvíjak intuitivní systém, ale rozhodující je, že funguje.

I když technickým podrobnostem kvůli jazykové bariéře zřejmě neporozumíte, zajímavé je, že jejich systém využívá headset Samsung Gear VR, chytrý mobil a řadu dalších komponentů. Samozřejmě podobná řešení existují i ve spotřebitelsky dostupnější podobě, ale na tomto kousku je zajímavé právě to, že jej dali dohromady středoškolští studenti.

Uvidíme, zda se jednou podobné postroje dočkají plnohodnotného nasazení a stanou se z nich doplňky k VR, podobně jako jsou playseaty k volantům. Do té doby bude potřeba vyřešit minimálně odezvu, která je u tohoto zařízení na hranici hratelnosti a v praxi byste zřejmě v zápasech velkou paseku v řadách nepřátel neudělali.

Zábavný detail na jejich řešení představuje moment, kdy s hrdinou Soldier: 76 aktivují ultimátku Tactical Visor. Hráč tak učiní stejně jako postava ve hře. Tedy tak, že se dotkne svého headsetu.

Zdroj: PC Gamer, PCGamesN, Tech Geeks

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20864720
JMBounce napsal 9. 1. 2017 v 14.15

Tohle vypadá použitelněji: https://www.youtube.com/watch?v=6CZmJvI8mfc&t=17s Takhle si představuji budoucnost hraní s využitím VR.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 9. 1. 2017 v 14.06

A mezitím v České republice žáci vytahují hliněné tabulky .....

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 9. 1. 2017 v 13.06

Hmm, tohle je dosti zajímavé řešení co se týká pohybu, kdyby se to udělalo v menším provedení, tak by se to dalo uplatnit. V podstatě by to mohlo vypadat v domácí verzi jenom jako nějaký pásek, obsahující několik gyroskopických zařízení, v podstatě to samé, co má každý ovladač u XO a PS4...tohle vůůbec není blbý průlom a mám tušení, že by to mohla být brzo součást balení, nebo její doplněk

Nahlásit nevhodný obsah

20873482
JCDenton napsal 9. 1. 2017 v 12.43

To muselo dát práce a přitom taková blbost :-D

Nahlásit nevhodný obsah