Denuvo nevydrželo u Shadow of War ani den

12. říjen 2017 10:39 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (27)

Říkat tomu ztrácet dech je ještě mírné, obzvláště, používali jsme jej už v minulosti, když situace nebyla tak tragická. Teď už ale jde do tuhého a pro inženýry z Denuva nastává dost možná i existenciální krize. Trojlístek posledních tří her, který se na protipirátskou ochranu opíral, totiž narazil vždy hned první den po vydání.

Total War: Warhammer 2 je možná tou nejméně očekávanou hrou z karet, které postupně vyložíme na stůl. I tak ale Denuvo muselo potupně stáhnout ocas a přiznat, že jeho ochrana nevydržela ani 24 hodin. To FIFA je na tom jinak – dříve bašta, která odolávala a prakticky titul, na němž si rakouská společnost udělala jméno, s novým ročníkem shořela jako papír. Vysoká poptávka od hráčů crackery popohnala, a ani tentokrát to nedopadlo jinak.

Poslední hrou je ale Middle-earth: Shadow of War, pokračování dvojice Taliona a Celebrimbora za záchranou Středozemě a za vlastní pomstou. Jenže, jak už jste asi pochopili, vývojáři z Denuva pravděpodobně neměli dostatek času na nápravu chyb z předchozích prolomených her, a tak Mordor také velice snadno a velice rychle kapituloval.

Investice vývojářů, ačkoliv v celkovém objemu nákladů nepředstavuje závratnou hodnotu, se rozplynula rychle jako pára nad hrncem. Byla zbytečná a přišla úplně vniveč. Vlastně si v tu chvíli spíše všichni střílí vlastní gól, protože nejen, že obrana byla zbytečná, ale autoři její implementací dráždí nemálo fanoušků a ti se na podobné praktiky stávají alergičtější, a to do takové míry, že někteří hru s DRM ani nekoupí.

Nutno podotknout, že ačkoliv se dřívější hry Denuva po jejím prolomení zbavily, všechny zmíněné hry jej stále obsahují. Uvidíme, jestli se k tomuto kroku některý z vydavatelů odhodlá ve prospěch uvolnění výkonu vašeho PC a zlepšení celkové optimalizace. Ale pokud jsme před dvěma lety psali o tom, že Denuvo může znamenat konec pirátských kopií, právě jsme pevně přistáli nohama na zemi. Tahle válka se zdá být prohraná. Alespoň prozatím.

Radíme vám - pokud o hru máte zájem, raději si jí kupte. Middle-earth: Shadow of War nabízí eshop Xzone.cz. Na jeho stránkách naleznete i další zmíněné hry.

Zdroj: DSO Gaming

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20919431
j2142124 napsal 12. 10. 2017 v 11.47

Mitsurugi: Ti ještě vnímají, že dělají,něco špatně třeba se dokáží i omluvit a přestanou když se na ně přijde. Doufám že to byli výjimky, ale na druhou stranu cítím, že to je prostě výchovou a vlastně za to ani nemohli, protože jinak bych je musel umlátit.Takový klasický střet generací. :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 12. 10. 2017 v 11.30

j2142124: Drobné krádeže v pracovním prostředí jsou naopak výsada starších generací aneb to klasické předrevoluční "Kdo neokrádá stát okrádá svojí rodinu". To, že jsi potkal pár mladých idiotů o ničem nevypovídá.

Nahlásit nevhodný obsah

20919431
j2142124 napsal 12. 10. 2017 v 11.22

Přidávejte do těhle zpráv, něco jako "nepokradeš".

Jsem starší generace a tedy už jsem se setkal s několika mladými, kteří nemají vůbec "tradiční" smysl pro vlastnictví. Kradou celý život hudbu, filmy, software tedy i hry a nakonec i malé věci, jako třeba v práci kafe, mléko apod. S úsměvem a do očí vám přikyvují ano to kafe je Vaše já tomu rozumím a za hodinu si popíjí zase z mého, protože je to volně přístupné a oni přeci žádné kafe nemají, ale chtějí ho.

Tohle je generace, která potřebuje před každým filmem "auto taky neukradneš" jako bohužel beze srandy.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 12. 10. 2017 v 11.17

Mitsurugi: Navíc utekl kompletní zdroják DENUVA !

Viz.

10 PRINT "THIS GAME IS PROTECTED BY DENUVO !"
20 GOTO 10

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 12. 10. 2017 v 10.57

No, nechtěl bych být v kůži pracovníků Denuva, na druhou stranu, další z hory důkazů, že DRM jsou vyhozené peníze.

Nahlásit nevhodný obsah