Noirové The Piano vám zabrnká na nervy

8. březen 2018 10:52 / Kateřina Stuchlíková / Novinky / Diskuze (0)

Nezávislé hororové hry zažívají v poslední letech boom, nicméně zrovna The Piano se na nejmódnější vlně neveze – v přípravě už je totiž celých pět let. Původní datum vydání bylo naplánováno už na loňský leden, vývojáři z malého studia z Německa se na poslední chvíli rozhodli vydání ještě o něco odložit, protože nebyli se stavem svého dílka spokojeni a betatesteři jim v tom dávali za pravdu. O více než rok později tak tvůrci konečně přicházejí s vlastní stránkou na Steamu a trailerem oznamujícím snad už konečné datum vydání letos na jaře.

Přiznejme si na rovinu, že The Piano, soudě alespoň podle níže přiloženého traileru, nebude tou nejnádhernější a nejuhlazenější hrou letošního roku. Slibuje ale nabídnout hutnou atmosféru a neotřele znějící kombinaci tradiční survival hororové hry, psychologického dramatu a detektivního vyšetřování vražd zahaleného do stylového noirového baloňáku. The Piano nemá být ani tak o laciných lekačkách a bafání zpoza rohu, jako spíš o hlubokém osobním příběhu, do něhož by měl hráč být hluboce citově zainteresován.

V jádru je The Piano akčně adventurní hororová hra snímaná z pohledu třetí osoby. V hlavní roli se ujmeme Johna, chlapíka americko-francouzského původu, žijícího ve stínu svých tří úspěšnějších bratrů – slavných pianistů. Po té co, jsou bratři zavražděni, se John stává hlavním podezřelým a je tedy v jeho nejlepším zájmu přijít na kloub této záhadě a vypátrat skutečného vraha skrývajícího se kdesi v ulicích Paříže.

Do jarního termínu vydání mají tvůrci v plánu svou hru ještě trochu vyleštit a vyšperkovat a také se věnovat nahrávání dabingu, The Piano totiž bude plně namluvené. Cena hry zatím oznámena nebyla, můžete ji ale sledovat na oficiální stránce na Steamu.

Zdroj: IndieDB, Steam

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!