Rozšířená verze Sonic Mania a nové závody

19. březen 2018 13:48 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (0)

Sic se Sonic snažil seč mu síly stačily, návrat nebyl tak růžový, jak si Sega představovala. Loni vyšly hned dvě hry, Sonic Forces přímo od studia Sonic Team, a Sonic Mania, který představoval spíše návrat do minulých let. Forces v recenzích propadlo, Manii se naopak dařilo dobře. Tento projekt ale můžeme označit spíše za komunitní, a ačkoliv jej Sega vydala, tým číslo jedna je ten stojící za novým pokračováním. Výsledek tak do jisté míry musel být zklamáním.

Naopak Christian Whitehead, respektive studia PagodaWest a Headcannon, si v očích veřejnosti výrazně polepšil. Mania představuje jedinečnou možnost jak si připomenout, proč je Sonic takovou legendou, jakou bezesporu je. Není divu, že se dodatečné podpory dočká v hierarchii právě druhý Sonic a tým slavného Takašiho Jizuky naopak ostrouhá. Chystá se totiž Sonic Mania Plus. Rozšířená verze napídne další dvě postavy, kompetitivní režimy pro 4 hráče, art book a další. Balení vyjde v létě ve verzi pro PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Aby to už tak nebyl pro původní tým malý direkt, tak se chystají malé animované epizody s modrým ježkem v hlavní roli inspirované právě Manií. Sonic Mania Adventures vyjdou všechny letos a budou k dispozici zdarma. Malou ochutnávku si můžete prohlédnout níže ve videu.

Ta nejdůležitější otázka je ale stále před námi. Co se studiem Sonic Team? Sega nám možná napovídá. Na oficiálním YouTube účtu Sonica se totiž objevilo video Top Secret, které jednoznačně odkazuje k nějaké nově vznikající závodní hře. Jistě, poslední Sonic & All-Stars Racing Transformed vyvíjelo před lety studio Sumo Digital a v minulosti se spekulovalo, že by tam mohl vznikat další díl, ale dost možná je do něj zainteresován i tým z Forces. Buď jak buď, těšit se můžeme na nové závody, kterých se dočkáme letos. Ať už budou od kohokoliv.

Zdroj: All Games Delta

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!