Remastery původních Shenmue oznámeny

15. duben 2018 19:21 / Tomáš Tureček / Novinky / Diskuze (2)

Shenmue 1 a 2 se bezesporu dají označit jako klenoty konzole Sega Dreamcast. Akční adventura v otevřeném světě, kde den střídal noc, obchodníci měli otevřeno jen v určitou dobu, hráči byli postaveni před dnes již ne příliš oblíbené quick-time eventy, jež byly jako spoustu věcí v této hře tehdy prakticky novinkou… a hlavně Ryo Hazuki, hlavní hrdina a příběh pomsty vraždy jeho otce a honby za tajemným artefaktem, který mnozí fanoušci milují dodnes, netrpělivě očekavajíc pokračování. Druhý díl si koneckonců v roce 2002 vysloužil i port na první Xbox. Koncem tohoto roku bychom se měli dočkat dílu třetího, který byl ze značné části zafinancován fanoušky prvních dvou dílů na Kickstarteru.

Od vydání prvního Shenmue uběhlo téměř dvacet let a hráči dnešní generace, kteří první díl neměli možnost vyzkoušet, by dost možná rádi před zahráním dílu třetího zjistili, kudy se příběh z pera autora hry, Yu Suzukiho, ubíral. Aniž bychom to čekali, tiché prosby a nevyřčená přání byly vyslyšeny. První a druhý díl Shenmue se v průběhu tohoto roku podívá na Xbox One, PS4 a PC.

Verze hry pro současnou generaci by měla nabídnout anglickou i japonskou verzi dabingu, vylepšený herní interface a také inovované možnosti ovládání vedle těch klasických. S lehkou nadsázkou by se dalo Shenmue nazvat předchůdcem dnes již mnohým známé série Yakuza. Hra je plná dialogů, hutného příběhu a na svou dobu nabízela velice slušný a příjemný soubojový systém, vycházející z techniky Jiu Jitsu.

Samotné oznámení na E3 v roce 2015 bylo poměrně nečekaným, ale velmi vítaným překvapením. Stejně tomu je i v případě remasteru předchozích dílů. Herní mechaniky, velikost otevřeného světa nebo grafická stránka hry jistě vzhledem ke stáří titulů může některé hráče odradit. Pokud ovšem máte rádi hutné příběhy a asijskou kulturu, není sebemenší důvod, proč hrám nedát šanci. Pokud jsou pro vás tyto hry velká neznámá, doporučujeme shlédnout náš Let's play druhého dílu.

Zdroj: All games Delta

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20911371
yenda1042 napsal 16. 4. 2018 v 09.29

Až to na E3 oznámí pro Switch, tak určitě znovu zkusím. :)

Hrál jsem, leč nedohrál. Co si matně pamatuji, tak hned v první místnosti jsem trávil poměrně dlouhou dobu. Zkoušel jsem otevírat šupleta....a hle ono to šlo! Interaktivita s prostředím byla tehdy neuvěřitelná. Mně to vyhovovalo, to objevování, pomalejší tempo. Takže pokud máte náturu zvedat milontej hrnek a papír, číst každej plakát a nevadí vám, tak jako mně zkoumat kdejaký prd, tak to stojí za zkoušku.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 16. 4. 2018 v 08.48

Shenmue mne ve své době minulo. Tak jsem si zkusil vyhledat, čím je tahle hra (resp. série) tak vyjímečná. A ve své době jistě byla. Ale jsem zvědavý, jak se to bude hrát v roce 2018. Nezestárlo to až příliš? Může se k tomu zkusit vyjádřit někdo, kdo to tady hrál?

Nahlásit nevhodný obsah