Nedotýkejte se podlahy v betě Hot Lava

18. červen 2018 09:56 / Kateřina Stuchlíková / Novinky / Diskuze (4)

Kanadské vývojářské studio Klei Entertainment si vybudovalo svou kvalitní tvorbou v posledních letech mezi příznivci nezávislých her solidně zvučné jméno. Doposud žádný z jejich kousků nepostrádal originalitu, odlehčenost, švih, vtip ani pokaždé naprosto jinou, přesto vždy chytlavou, náplň.

Ať už vzpomeneme třeba brutální 2D řežbu Shank, sebemenší chybku neodpouštějící survival Don´t Starve, stylovou tahovku Invisible, Inc. nebo (zatím nedokončený) Oxygen Not Included, praštěný simulátor stavitele a manažera základny. Není tak divu, že ani od jejich nejnověji chystaného kousku nazvaného Hot Lava, nečekáme nic méně, než neotřelý ranec návykové zábavy.

Hot Lava je bláznivou first person akcí útočící na nejryzejší dětskou bezstarostnost, hravost a fantazii dřímající v každém z nás. Staví totiž na základech všeobecně známé dětské hry na to, že podlaha v místnosti je pokryta něčím nebezpečným (v tomto případě lávou) a pohyb je tak možný pouze přeskakováním po jednotlivých kusech nábytku. V jádru se tak jedná o bláznivý a adrenalinový simulátor parkouru v netypických a zároveň všem blízkých prostředích, jako různé místnosti v domě nebo třeba školní třída. Hra by měla být zábavná jak v jednom, tak ve více hráčích.

V Klei už na Hot Lava (vedle Oxygen Not Included a přídavků k Don´t Starve) pracují dva roky a nyní poměrně v tichosti a uprostřed E3 vřavy spustili na Steamu otevřenou betu. Ta, poněkud překvapivě, není součástí programu early access, což znamená, že není nijak výrazně propagována na hlavní stránce a je tak určena především fandům konceptu a vývojářů. Důvodem upřednostnění komornější formy testování Hot Lava je dle vyjádření Klei skutečnost, že hra zatím není na masivní humbuk spojený s early access připravena.

Vy už o tom teď ale víte, takže pokud vás tento koncept zaujal, nic vám nebrání v tom, si hru pořídit na Steamu za cenu 8,19 euro (za cenu dostanete dvě kopie, z nichž jednu můžete věnovat kamarádovi) a do otevřené betaverze se zapojit. A pro dokonalé navození atmosféry dětství a brzkých sobotních rán strávených u akčních animáků, si nezapomeňte pustit přiložený parádní pětiminutový trailer vydaný u příležitosti spuštění betaverze.

Zdroj: PC Gamer, Steam

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 18. 6. 2018 v 13.21

Troll:
1. Udělat hru
2. Přimíchat estetiku 80tých let
3. Instant hit.

Nahlásit nevhodný obsah

20922534
Sarakat napsal 18. 6. 2018 v 11.19

Katka Stuchlíková: A já děkuji za reakci. Ne každý umí uznat chybu a ještě k tomu poděkovat za upozornění. Sám takových skopičin nadělám, tak jsem vždy rád, když mi někdo dá echo.

Nahlásit nevhodný obsah

20803914
Katka Stuchlíková napsal 18. 6. 2018 v 10.49

Sarakat: Safra, to víš, že bylo. Moc díky za upozornění :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20922534
Sarakat napsal 18. 6. 2018 v 10.47

Kačko, jen drobnost: "Hot Lava je bláznivou first person akcí útočící na nejryzejší dětskou bezstarostnost, hravost a fantazii třímající v každém z nás" TŘÍMAT znamená něco držet, svírat, tady mi poněkud nedává smysl, nebylo myšleno dřímající? :-)

Nahlásit nevhodný obsah