V kampani BF V si zahrajeme i za Němce

18. říjen 2018 17:27 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (7)

Battlefield V vychází už 20. listopadu, a proto nás DICE neustále zásobují novými zprávami. Tentokrát se s námi autoři podělili o aktuální i informace o příběhové kampani, která bude jako minule složena z několika War Stories. O tom už samozřejmě víme, ovšem tentokrát vypustili poněkud kontroverzní zprávu.

Poslední z War Stories vás totiž oblékne do uniformy německého vojáka, což nebývá obvyklé. Žánrem, který měl alespoň jakési zastoupení této vyloženě historicky negativní strany v příběhových kampaních, byly strategie. Ve střílečkách bylo sice možné hrát, ale převážně při online kláních. Proto je tedy velmi zajímavé, že DICE tuto možnost nabízejí.  Jakoby už kontroverzí ohledně nejnovějšího přírůstku do série nebylo málo. Není to tak dávno, co si nemalé množství lidí stěžovalo na přítomnost ženských postav ve hře.

Autoři ale uklidňují.  Prý to rozhodně nebude nějaký hrdinský epos.  Kapitola The Last Tiger, do které se budete moci ponořit v prosinci letošního roku, bude o finálních dnech německé válečné mašinerie. Příběh se bude točit okolo posádky tanku Tiger, která na konci války zpochybňuje ideologii nacistického Německa.  Navíc, jak se zdá, fanoušci po něčem takovém volají už od Battlefieldu 1. Podle designéra Daniela Berlina jim zpětná vazba z předešlého dílu jasně naznačila, že hráči by si rádi vyzkoušeli prožít konflikt z pohledu Němců. Dalším důvodem pro tuto epizodu je také fakt, že tanková mise z Battlefieldu 1 byla prý jednou z nejoblíbenějších War Stories minulého dílu.

No, volba je to vskutku odvážná, to určitě, ale je pravda, že pokud se to podaří, tak by to mohlo být zajímavé. Přeci jen se nám ještě nikdy nestalo, že bychom se ocitli ve válečném konfliktu z druhé světové války na opačné straně barikády.  A co si myslíte vy? Láká vás se podívat na největší konflikt v dějinách z druhé strany, nebo si myslíte, že něco takového není vhodné? Dejte nám vědět v komentářích!

Zdroj: Eurogamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20923071
rod.cermaku napsal 20. 10. 2018 v 01.34

Doufal jsem, že nějaké studio udělá kampaň za Němce... Je to strašně nevyužité téma co by mohlo plno lidí oslovit. Většina studií se bojí vydat něco takového protože dnes chtějí být vsichni "politicky korektní", ale co je špatného ukázat věc z druhé strany? Podle mě by to mělo úspěch i když byli oni ti špatní..

Nahlásit nevhodný obsah

20877290
martinbucek napsal 19. 10. 2018 v 15.07

ea alibisticky tentokrat....v 1942 sa ta pseudokampan dala hrat za osu a nikomu to nevadilo, dnes v tejto gendro-politicko-slnieckarsko-buzerantskej dobe vytiahnu silnu kartu, ale otocia ju naruby, aby sa nepovedalo.....preco nemozu ti tankisti bojovat proti znepriatelenym staranam ako v skutocnosti a preco musia strielat po vlastnych.....je to hra, ktora sa ohana autenticitou druhej svetovej vojny, preco by malo byt zle skusit si aj hru za druhu stranu?....nepchajme do toho ideologiu a koncentracne tabory, ale cisto len konflikt na bojisku.....company of heros malo kampan aj za posadku tigra....asi je to tato....ktora bojovala proti spojencom a nikoho to neurazalo, tak preco si ea ohyba historiu ako sa im zachce?

Nahlásit nevhodný obsah

20859361
czmarty7 napsal 19. 10. 2018 v 12.29

Pro mě jasnej hlavní herní favorit, myslim, ze do toho bude padat víc lidí, než si vůbec kdo myslí...

Nahlásit nevhodný obsah

20876011
Zsquil napsal 19. 10. 2018 v 09.00

Myslíte ty neidentifikovatelné vojáky, připomínající Němce ... Oukej. A k tomu traileru... Stronk female charakter na lyžích, velitel pěchoty v tanku a hromada dalších blbostí... V mp s sice jakž takž polepšilo, ale v sp je to stále sjw 200 procent.

Nahlásit nevhodný obsah

20859431
Bloodwer napsal 18. 10. 2018 v 22.27

prečo nie, viem že je kopec blbých ľudí ale tu aj dostatok normálnych ľudí ktorý si uvedomujú že aj Nemci boli len ľudia ktorý museli do vojny ako aj ostatní a páchanie vojnových zločin bolo na všetkých stranách rovnaké len kedže jedna strana prehrala a druhá vyhrala tak sa na povrch dostanú len tie ktoré istý ľudia chcú niektoré veci sa zabudnú iné sa zheroizujú atď....

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 18. 10. 2018 v 19.51

Ta mi se bude dějově podle mě děsná slátanina. Ale likvidovat v Tigeru zástupy Shermanů? Proč ne.

Nahlásit nevhodný obsah

20912213
Hejda88 napsal 18. 10. 2018 v 17.56

A taky jste mohli zmínit, že je na youtube už video z SP
https://www.youtube.com/watch?v=D7QBF1k8X8w&t=8s& ;app=desktop
A vypadá to hodně dobře

Nahlásit nevhodný obsah