Vzniká artbook pro Kingdom Come

8. listopad 2018 12:12 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (7)

Ke světově úspěšné české hře Kingdom Come: Deliverance vzniká oficiální artbook, který nabídne obrazové materiály z největšího českého herního projektu všech dob. Knihu vydává česká herní firma Xzone v úzké spolupráci s tvůrci hry z Warhorse Studios. Do obchodů dorazí do konce prvního čtvrtletí roku 2019. 

"V zahraničí jsou podobné publikace ke známým hrám běžné, ale v českém prostředí zatím nikdy nic v takovém rozsahu nevzniklo," říká Martin Schovanec, spolumajitel firmy Xzone, která je na trhu známá svým internetovým obchodem s hrami, a dodává: "17 let vyrábíme pro obchod různé herní předměty jako dárky ke hrám. Nyní je to ale poprvé, co vyvíjíme vlastní produkt pod licencí, a to navíc s celosvětovým dosahem. Skočili jsme do toho po hlavě a knihu vydáme rovnou v češtině, angličtině a němčině." 

Souhlasí s ním i Josef Netrh ze sekce Xzone Publishing. "V naší firmě milujeme tyto knihy a doprovodné předměty ke hrám. Dlouho jsme snili, že jednou vydáme artbook, který bychom si sami, jako velcí herní fanoušci, chtěli koupit. Těším se, až čtenáři uvidí na jednom místě nádherné grafické práce výtvarníků z Warhorse, kteří se snažili o naprostou dobovou autenticitu. Řada materiálů ještě nebyla nikde zveřejněna a bude doplněna o komentáře tvůrců hry." Vývojáři pro hru zrekonstruovali oblast Ratají okolo roku 1403, včetně řady památek a uměleckých děl, které budou v knize samozřejmě k nahlédnutí.

"Spousta talentovaných lidí během vývoje Kingdom Come denně precizně uvažovala téměř nad každým kamínkem, cihlou a trámem, které jsme do hry nakonec umístili. Myslím, že je to na materiálech, které jsem pro artbook vybral, moc pěkně vidět. Věřím, že lidé, kteří chtějí vidět, tak říkajíc pod pokličku, tuhle knihu velmi ocení," přidává Mikuláš Podprocký, Art director Warhorse Studios. 

Kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance bude ve velkém formátu o téměř 250 stranách. Doporučená cena je stanovena na 699 Kč a 26,99 EUR. Na pulty obchodů dorazí do konce prvního čtvrtletí 2019 a to souběžně ve třech jazykových mutacích: česky, anglicky a německy. Již nyní je možné si hru předobjednat v české verzi na www.xzone.cz/kcd/, respektive na www.gameexpres.sk/kcd a pro zákazníky z celé Evropy je k dispozici speciální obchod www.kingdomcome-store.com, kde krom anglické a německé verze artbooku najdou i další merchandise ke hře.

Zdroj: Tisková zpráva

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20814464
Pidalin napsal 10. 11. 2018 v 12.13

Tak jsem to myslel, to je jedno jestli to bude jako DLC, datadis, nebo plnohodnotnej druhej díl, hlavně by měli aspoň trochu informovat, protože ty DLCčka co vydávaj jsou fakt hrozný kraviny. ;-)

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 9. 11. 2018 v 12.05

Pidalin: Už nyní se pracuje na druhém díle, který příběhově naváže na první díl. Žádné DLC rozšiřující příběh proto zcela jistě nevyjde.

Nahlásit nevhodný obsah

3895753
NeugeCZ napsal 9. 11. 2018 v 08.50

Pidalin: Příběhové DLC, co by navazovalo na konec původní hry, ani nebude. To se ví už dlouho.

Nahlásit nevhodný obsah

20814464
Pidalin napsal 9. 11. 2018 v 03.46

Asi potřebujou prachy na dodělání hry. :-) Zatim jsou ty jejich DLC směšný a o příběhovym přídavky nevíme vubec nic, což je fakt škoda.

Nahlásit nevhodný obsah

20874931
SpeedyRedy napsal 8. 11. 2018 v 20.53

WOW, doplňky ke hrám tohoto typu miluju. Nejvíce se mi pak líbí takové to srovnání návrhu s realitou, tedy když kniha nezahrnuje jen arty samotné ale i výsledné např. prostředí, postavu, zbraň atp. Prostě se mi líbí kochat se tím jak byla na počátku vize a čeho se dosáhlo.

Nahlásit nevhodný obsah

20860885
Corvus von Corax napsal 8. 11. 2018 v 12.53

Skvělá informace! Mm radost a jasná koupě :-)

Nahlásit nevhodný obsah