Zombie v Dying Light 2 mají životní cyklus

12. březen 2019 13:24 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (3)

O pokračování parkurového Dying Light jsme už nějaký pátek neslyšeli. Hlavní designér hry Tymon Smektala ale v rozhovoru pro GamesRadar+ přišel s pár zajímavými informacemi. Konkrétně byla řeč o zombících a o tom, jak se budou chovat. Každý z nich bude mít vlastní životní cyklus a s postupem hry se budou transformovat na jiné druhy.

Zní trochu nesmyslně, že zombie bude mít životní cyklus. Smektala to popisuje tak, že všichni zombie budou na začínat ve fázi Virals. To je základní typ rychlých nemrtvých, kteří vám dají zabrat pouze ve větším počtu a slunci se vyhýbají jako čert kříži. Následně se mohou transformovat na Baitery. Stále jim bude vadit slunce a lehce zpomalí. Pokud se jim ale nevyhnete, tak mohou napáchat docela velké škody.

Z této formy se mohou zombie vyvinout do dvou různých druhů. Degenerates se svými vlastnostmi velmi podobají Viralům. Oproti tomu jejich druhá verze, Volitiles, už vám pěkně zavaří. Podle slov Smektaly je nejlepším způsobem, jak se s nimi vypořádat, prostý útěk.

Bohužel stále nepadlo nic o tom, co chceme vědět ze všeho nejvíc. Dying Light 2 nemá ani přibližné datum vydání. V červnu už to bude rok od oznámení. Alespoň máme potvrzené, že hra vyjde na PC, Xbox One a PlayStation 4.

Zdroj: Twinfinite

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20864720
JMBounce napsal 13. 3. 2019 v 05.53

KnedlikCZ: Taky mě to štvalo už tam :-D Jinak je to po všech stránkách skvělá a odladěná hra. Smířil jsem se s tím, že to tu bude znova, ale ne že to ještě povýší na další level :-( Co je to za nesmysl, že zombie nemůžou na slunce. V jedničce se procházeli po prosluněných slumech a nějaký problém s tím neměli. Tohle vypadá na velké změny, které jako fanda prvního dílu a zombie obecně, budu mít problém skousnout. Pokud mě to neodradí úplně. Ale to se rozhodnu až to uvidím v akci.

Nahlásit nevhodný obsah

20921825
KnedlikCZ napsal 12. 3. 2019 v 16.03

JMBounce: Tak druhy zombie byly už v DL1 takže si myslet že to nenarvou do dvojky bylo trochu naivní

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 12. 3. 2019 v 13.59

Tak tohle se mi nelíbí. Připomíná mi to klišé jako je ve většině zombie her. Prostě tam musí být nereální minibossové. Typicky nějakej obří tlusťoch co má představovat tanka, hubenej vysokej co skáče a nějakej co plive sliz nebo kyselinu. Nechápu proč nemůže být přízemnější zombie hra ve stylu 28 days later, Land of dead či Dawn of the dead. Temná atmosféra, strach z kousnutí, prostě klasický zombie a žádný fantasmagorie.

Nahlásit nevhodný obsah