Pope zatím Obra Dinn pro Switch neplánuje

8. duben 2019 16:25 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (3)

Hra roku 2018? Red Dead Redemption, God of War...? Pro někoho překvapivě karty na konci roku zamíchal Lucas Pope. Jeho Return of the Obra Dinn se pro nejednoho hráče stalo absolutním hitem, který svou komplexností za sebou nechal i dva velikány od Rockstaru i Sony. O projektu a především jeho stylizaci se mluvilo roky, prakticky od uvedení dema, ale takový úspěch? Všechna čest. Teď ale chtějí novinku i hráči, kteří si jí nemají šanci zahrát.

Hra o dešifrování historických událostí, za nichž se loď Obra Dinn objevila namísto plánového Orientu v přístavu Falmouth, ke všemu své posádky, vyšla jen na počítačích. Majitelé konzolí ale taktéž chtějí vědět, v čem tkví kouzlo jedné z nejcharakterističtějších her posledních let, a nejhlasitější je v tomto ohledu společnost na Nintendu Switch, která seznala, že dostat takovou hru na přenosnou konzoli není přeci nijak složité.

Jenže Lucas Pope v rozhovoru pro Metro prozradil, že žádné takové plány prozatím nemá: „Ptá se mě na to hodně hráčů. Ve skutečnosti byla první otázka po vydání, kdy hru vydám na Switch,“ řekl s tím, že prozatím ale žádné rozhodnutí nepadlo. Samozřejmě ale nejde jen o konzoli od Nintenda, ale i o další platformy.

Dost možná se ale Obra Dinn zařadí po bok Papers, Please, tedy stane se z něj taktéž kultovní titul, který ale zůstane věrný jen své původní velké platformě. Z nějakého důvodu se ale Papers, Please podívalo alespoň na kapesní Vitu od Sony. Možná, že se tak majitelé hybridní konzole od Nintenda dočkají též.

Zdroj: Metro

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
7739207
spoock napsal 9. 4. 2019 v 11.46

Masarkavtrenyrkach: Slyším prvně :) Tak věřím, že PC Beggars bude asi taky pěkně početná skupina. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 9. 4. 2019 v 10.06

Papers, Please se na Vitu podívalo proto, že to autor ještě před vydáním na PC slíbil. A svému slibu dostál.

Na internetu už dostali tito hlasití majitelé Switche své pojmenování: Switch Beggars. Jsou velmi otravní a zaplevelují každé fórum se hrou, která není oznámena na jejich vyvolenou platformu. A peklo dokáží rozpoutat zejména u her, které si autoři dovolí vydat na starém 3DSku, například Etrian Odyssey Nexus, Kirby Epic Yarn nebo Persona Q2.

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 9. 4. 2019 v 09.17

Taky furt čekám na Switch verzi, nic proti PC verzi, ale ty indie věci se tak nějak líp hrajou na té přenosné hračce.

Nahlásit nevhodný obsah