Dnes začíná beta DLC pro Elite Dangerous

7. duben 2020 15:28 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Elite Dangerous je na trhu už šest let. MMO hra vyšla v roce 2014 na počítačích, o rok později se dostala na Xbox One a zanedlouho oslaví třetí narozeniny i na PlayStationu 4. V poslední době se o něj autoři starali jen v menší míře. Dosavadní největší rozšíření se jmenuje Horizons (aktuálně v jednom balíčku, původně však šlo o sérii rozšíření), ale i to původně vyšlo ještě před vydáním na PS4. Kdekdo by si mohl myslet, že víc už v Dangerous nebude, Frontieři ale odhalili ambiciózní plány na další dodatečný obsah.

Pro neznalé by se dalo říct, že do Elite Dangerous přibudou mateřské lodě. Tak jednoduché to ale není. Jde spíše o obří létající stanice, které mohou plout vesmírem. Stejně jako na dokovací stanice nebo centrální huby, i na tzv. Fleet Carriers mohou přistávat další hráči, obchodovat zde nebo skladovat tritium. Nová loď, která v základu stojí pět miliard kreditů, pojme 16 hráčů na osmi velkých, čtyřech středních a čtyřech malých přistávacích plochách.

Loď vlastní a pilotuje jeden jediný kapitán, který s ní může plout, kamkoliv bude chtít. V průběhu hry může vlastnit jen jednu takovou loď, a sám rozhoduje o tom, kdo na ní bude moci přistát a kdo ne. Mezi hvězdami může dělat poměrně velké skoky, maximální radius však činí 500 světelných let. Jako palivo poslouží tritium, které lze těžit na asteroidech nebo jej kupovat na jiných stanicích.

Fleet Carrier vyžaduje pravidelnou údržbu a týdně stojí určitou částku. Peníze naopak můžete od vašich návštěvníků vybírat. Na místech, kde lze tyto hegemony sestavit, lze dokoupit dodatečné části lodi, díky nimž získá Fleet Carrier další využití a zajistí si tak další příjmy. Pokud ne, může se stát, že se jeho účet dostane do mínusu – riskuje však, že o loď přijde.

Teď to nejlepší: Fleet Carriers vstupuje právě dnes do bety. První fáze betaverze se týká pouze počítačů. Následovat však bude druhá beta, někdy v průběhu května, do které budou zahrnuty i konzole. Vydání nového rozšíření je naplánováno na červen. Níže se můžete podívat na trailer, který vás do bety pozve, ve videu umístěném v článku se můžete podívat na záznam streamu, kde jdou vývojáři mnohem více do hloubky.

Zdroj: Tisková zpráva

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875607
Aleš Adam napsal 12. 4. 2020 v 02.20

Je to prostě blbý update, blbé featury, které komunita nežádala a to vše špatně vybalancované. Dneska jsem kouknul na pár youtuberu, co hrají ED dlouhodobě a nikdo z nich nebyl zrovna nadšený. Škoda no. Já čekám na space legs, jestli kdy budou. Do té doby to hrát už nechci.

Nahlásit nevhodný obsah

20922491
konpok napsal 9. 4. 2020 v 10.06

Tak ale na druhou stranu admini chtějí zabránit tomu, aby to.se to neprodávalo jak housky na krámě.

Spíše mě zarazilo, tedy jestli jsem to správně viděl, že při skoku je člověk zavřený ve své lodi v hangáru toho carrieru. Čili tady chybí "můstek" odkud by se.lod dala spravovat. Doufám že to tam dodají, přece jen hráči za to vyhodí majlant a stále jsou na své lodi kde tu velkou ovládají přes konzoli.

A to mluvím o tom, že ty outfits a lode, ktere nabízíte ostatním hráčům v shipyard vas stojí snad stejně jak na normální základně. Takže z toho žádný zisk nebude. :(

Nahlásit nevhodný obsah

20850053
Karlositoo napsal 7. 4. 2020 v 23.28

Aleš Adam: je to tak, bohuzel tyto megalode budou vyuzivat na maximalni potencial pouze ti nejvetsi a nejsilenejsi no-life grinderi a farmari. Provoz plne vybavene lode bude stat TYDNE 147 000 000 kreditu, rocne je to neuveritelnych 7,6 MILIARD a to nepocitam porizovaci cenu samotneho carrieru s potrebnyma upgradama (dalsich 7 miliard), ja sam mam nahrano v Elite okolo 1900 hodin a mam na konte "pouhe" 2,5 miliardy.. Je to neskutecny balik penez!

Editováno: 7. 04. 2020 v 23.29

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
Aleš Adam napsal 7. 4. 2020 v 20.34

Pokud se nepletu, tyto mateřské lodě bude možné přesouvat pouze skoky mezi jednotlivými soustavami a nikoli napřímo pilotovat jako běžné lodě. Tak to aspoň prezentovali před nějakou tou dobou.

Nahlásit nevhodný obsah